زلنسکی: اطلاعات ضدحمله اوکراین، به روسیه درز پیدا کرده بودولودیمیر زلنسکی,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین ادعا کرد اطلاعات مربوط به ضدحمله این کشور در تابستان ۲۰۲۳ پیش از اجرا، به روسیه درز پیدا کرده بود و اکنون در حال آماده‌سازی چندین استراتژی مختلف است تا از وقوع مجدد آن جلوگیری کند. 

به گزارش ایسنا؛روز شنبه مصادف با بیست و چهارم فوریه جنگ اوکراین ۲ ساله شد و هنوز هیچ چشم‌انداز روشنی برای مذاکرات صلح میان مسکو و کی‌یف وجود ندارد.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، رئیس‌جمهور اوکراین روز یکشنبه در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در کی‌یف بیان کرد: «برنامه‌های ضدحمله ما پیش از شروع، روی میز کرملین بود.»

 

اگرچه ولودیمیر زلنسکی جزئیات دیگری را از درز اطلاعات ضدحمله اوکراین به روسیه ارائه نداد، اما متعاقبا دفتر او در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه تایید کرد که رئیس‌جمهور اوکراین به روسیه جهت دستیابی به اطلاعات حساس برنامه‌ریزی ‌شده نظامی اشاره می‌کند.

 
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اوکراین تلاش دیگری برای ضدحمله در سال جاری خواهد داشت یا خیر، گفت: «ما برنامه‌ای داریم. برنامه‌ای روشن. به دلیل احتمال درز اطلاعاتی، چندین برنامه آماده‌سازی خواهند شد.»

 

برنامه‌های احتمالی اوکراین برای سال ۲۰۲۴، پیش از توسط وزیر دفاع این کشور نیز مطرح شده است. «رستم اومروف» وزیر دفاع اوکراین اواسط روز یکشنبه با اشاره به کمبود مهمات در این کشور گفت نیمی از کمک‌های نظامی غربی با تاخیر به کی‌یف می‌رسند و همین امر موجب پیشرفت نیروهای روسیه می‌شود؛ اما اوکراین برای سال ۲۰۲۴ «برنامه‌ای قوی و قدرتمند دارد.»

 

رئیس‌جمهور اوکراین در ادامه این کنفرانس مطبوعاتی با اشاره به بن‌بست کمک‌های آمریکا به اوکراین خاطرنشان کرد: پیروزی اوکراین به حمایت‌های غربی بستگی دارد و امیدوارم ایالات متحده بسته مهم کمک‌های نظامی برای اوکراین را به تصویب برساند.

 

اخیرا مجلس سنا آمریکا کمک ۶۰ میلیارد دلاری برای اوکراین را تصویب کرد، اما این اقدام با مخالفت سرسختانه جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان مواجه شده است. از طرفی، انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا و بازگشت احتمالی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا به عنوان چهره‌ جمهوری‌خواه می‌تواند تغییرات اساسی برای این جنگ و کمک‌های واشنگتن به کی‌یف به دنبال داشته باشد.

 

ولودیمیر زلنسکی هم‌چنین اذعان کرد: تاکنون ۳۱ هزار سرباز اوکراینی در جنگ کشته شده‌اند. شکست اوکراین برای ما بسیار دشوار خواهد بود و آمار تلفات زیاد به شما، به شرکای ما و جهان غرب بستگی دارد.

 

ولودیمیر زلنسکی در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: ایتالیا باید روادید افرادی را که دیدگاه‌های «حامی پوتین» دارند لغو کند تا مطمئن شود که آنها در ارسال کمک‌های نظامی غرب به کی‌یف اختلالی ایجاد نمی‌کنند.


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------