شکایت دومین مامور امنیتی آمریکا علیه ترامپ / ترامپ: سناتور رامنی، خر خودشیفته استدومین مامور امنیتی در آمریکا، ترامپ را به سوء استفاده از قدرت در تماس تلفنی‌اش با رئیس جمهوری اوکراین متهم کرد. 

به گزارش عصرایران، پس از هفته‌ها کشمکش درباره جنجال دونالد ترامپ و اوکراین، دومین مامور سرویس امنیتی آمریکا دست به افشاگری علیه ترامپ زده است. او قرار است برای شهادت علیه ترامپ پیش قدم شود. این در حالی است که مامور افشاگر اول، ترامپ را تا مراحل تحقیق برای "استیضاح" پیش برده است.

 

 منتقدان، ترامپ را متهم کرده‌اند که با سوء استفاده شخصی از موقعیت خود به عنوان رئیس جمهور آمریکا بر رئیس جمهور اوکراین فشار وارد کرده تا به اطلاعاتی درباره پسر رقیب انتخاباتی‌اش (جو بایدن) دست یابد.

 

ترامپ در گفتگوی تلفنی‌اش با رئیس جمهوری اوکراین، او را تحت فشار قرار داده بود تا درباره فعالیت‌های پسر جو بایدن تحقیق کند. این موضوع مورد انتقاد قرار گرفته زیرا ترامپ از موقعیت‌اش در دولت آمریکا برای منافع شخصی، سوء استفاده کرده است.

 

"هانتر بایدن" پسر "جو بایدن" در یک شرکت نفتی در اوکراین فعالیت می‌کرد. این دو افشاگر همچنین دولت آمریکا را متهم کرده‌اند که دولت آمریکا کمک‌های نظامی به اوکراین را به دلیل گروکشی بر سر مقوله "هانتر بایدن" تعلیق کرده‌اند.

 

عکس: آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,ترامپ
 

"مارک زید" وکیل 2 نیروی امنیتی با تائید این موضوع به "سی‌ان‌ان"  گفت: او و دیگر وکلا در تیمش روی یک "جامعه اطلاعاتی" بر روی این موضوع کار می‌کنند. برخی از این وکلا پیشتر وکالت افشاگر نخست را نیز برعهده داشته است.  به گفته این وکیل مامور افشاگر دوم، اطلاعات دسته اولی در اختیار دارد که اطلاعات مامور افشاگر اول را کامل می‌کند.

 

"زید" اعلام کرد: مامور امنیتی دوم هنوز شکایت خود را به صورت قانونی پر نکرده اما دیداری با بازپرس کل دستگاه‌های امنیتی آمریکا داشته و در آن دیدار شکایت خود را مطرح کرده است.

 

سی‌ان‌ان نوشت: گفته می‌شود افشاگر دوم شاهد اطلاعات دسته اول اقدامات و گفته‌های رئیس‌جمهور آمریکا است و  افشاگر اول بیشتر روی شنیده‌های خود از ترامپ  تمرکز دارد.

 

"اندرو باکاج" مشاور وکیل تیم اطلاعاتی در این باره گفت: آنها وکالت "مقامات زیادی" را بر عهده دارند و تعداد وکلای این تیم را مشخص نکرد.

 

"استفانی گریشام" دبیر مطبوعاتی کاخ سفید  نیز در مورد خبر افشاگر دوم اظهار کرد: اهمیتی ندارد که چند  نفر خواهان افشاگری یک دیالوگ تلفنی  -که پیشتر توسط رئیس‌جمهور علنی شده- هستند.  این موضوع چیزی را عوض نمی‌کند زیرا او کار اشتباهی را انجام نداده است.

 

بی‌بی‌سی در این باره نوشت:  مقوله  "مکالمه بین ترامپ و ولودیمیر زلینسکی" رئیس جمهوری اوکراین چندان مورد توجه نمایندگان و سناتورهای جمهوری‌خواه نیست و آنها ترجیح داده‌اند صحبت زیادی در این موضوع نکنند.

 

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,ترامپ

به گفته بی‌بی‌سی، با این حال ترامپ معدود جمهوری‌خواهانی را که درباره اوکراین با او مخالفند را به شدت سرکوب کرده است. او در این باره به سناتور "میت رامنی" تاخت و او را " خر خودشیفته" خطاب کرد.

 

"خر خود شیفته" مودبانه‌ ترجمه‌ای است که می‌توان برای توهین ترامپ به سناتور "رامنی"  به کار برد".

 

 سایت خبری "ام اس ان" به نقل کریس مورفی سناتور دموکرات در باره  جمهوری‌خواهان نوشت:  سکوت جمهوری‌خواهان "وفاداری کورکورانه حزبی" است.

 

او در سخنان خود گفت: تفاوت آمریکا با کشورهای دیکتاتوری در این است که ما اجازه سوء استفاده شخصی از موقعیت را به مقامات خود نمی‌دهیم. کسی نباید از رئیس‌جمهور بترسد.

 

  

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------