آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,مادورو

مادورو: الیوت آبرامز به همسرم پیشنهاد کرده که در ازای طلاق از حمایت بی قید و شرط آمریکا برخوردار می شود

رییس جمهوری ونزوئلا فاش کرد که الیوت آبرامز نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا و ایران به همسر وی پیشنهاد کرده که در ازای طلاق از مادورو…


سازمان ملل: پول نداریم حقوق کارمندان را بدهیمبودجه سازمان ملل حدود 5.4 میلیارد دلار است که 22 درصد آن را آمریکا می‌پردازد.

سوال: چگونه سازمان ملل بیش از 200 میلیون را صرف کرده و مقروض می‌شود؟ پاسخ: بسیاری از کشورها عضو مانند آمریکا تعهدات و کمک‌های مالی خود را پرداخت نکرده‌اند.

 

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، بودجه عملیاتی سازمان ملل در سال 2019 چندین میلیارد دلار است و همه چیز  مانند "فعالیت‌های بشردوستانه" یا "خلع سلاح" را پوشش می‌دهد اما اینک این سازمان، نگران پرداخت حقوق ماه بعد کارمندان خود است.

 

در روز قبل "آنتونیو گوترش" دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد: این سازمان با بدترین بحران پولی در دهه‌های اخیر مواجه شده است.

 

"آنتونیو گوترش" دبیر کل سازمان ملل متحد: این نهاد جهانی در وضعیت سخت جهانی قرار دارد/ عکس: خبرگزاری فرانسه

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , سازمان ملل

 

وی اخطار داد: سازمان ملل متحد با خطر اتمام ذخایر نقدی جاری تا پایان ماه روبه‌روست و پیش‌‌فرضی برای پرداخت دستمزد کارمندان و کارگران خود ندارد.

 

 چند کشور عضو این سازمان از پرداخت به موقع تعهدات بازمانده‌اند. با وجود اینکه سازمان ملل نامی از کشورهای متعهد نبرده است، منابع آگاه در پاسخ به خبرگزاری فرانسه از کشورهای آمریکا آرژانتین، برزیل، مکزیک و ایران نام برده‌اند.

 

در کل 64 کشور جهان به سازمان ملل مقروض هستند. در لیست خاطیان مالی سازمان ملل اسامی ونزوئلا، کره شمالی، کره جنوبی، جمهوری دموکراتیک کنگو، اسرائیل و عربستان سعودی نیز دیده می‌‌شود.

 

"استفان دوجاریک" سخنگوی سازمان ملل در این باره گفت: آخرین کشوری که تعهدات مالی خود را پرداخت کرده سوریه‌ی درگیر جنگ است.

 

در نامه ارسالی روز دوشنبه "گوترش" به 37 هزار کارمند سازمان ملل که به دست خبرگزاری فرانسه نیز رسیده است، گوترش از کمبود بودجه 230 میلیون دلاری تا پایان ماه سپتامبر خبر داده است.

 

وی افزود: اگر سازمان ملل از ابتدای سال ابتکار عمل برای کاهش هزینه‌ها را به خرج نمی‌داد، این شکاف در ماه اکتبر به عدد احتمالی 600 میلیون دلار می‌رسید. این کسری می‌توانست روی مجمع عمومی سران کشورهای جهان در ماه گذشته اثرگذار باشد.

 

سخنرانی "دونالد ترامپ" در مجمع عمومی ماه سپتامبر سازمان ملل/ ایالات متحده بزرگترین تامین کننده بودجه سازمان ملل است/ عکس: خبرگزاری فرانسه

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , سازمان ملل

 

گوترش در بیانیه اخیر خود از 129 کشور که تعهدات خود را پرداخت کرده‌اند تشکر کرده و از دیگر کشورها خواسته سریعا و به طور کامل پرداخت‌های خود را انجام دهند.

 

دبیر کل سازمان ملل برای مدیریت هزینه‌ها از اکنون تا پایان سال برخی از همایش‌ها و کنفرانس‌ها را با تاخیر برگزار خواهد کرد و سفرهای رسمی و اساسی را کاهش داده و خدمات‌دهی را محدود کرده است.

 

یک مقام سازمان ملل متحد به شرط ناشناس ماندن گفت: گوترش در اوایل بهار سال گذشته مشکلات بودجه را با کشورهای عضو مطرح کرده و از آنها خواسته به تعهدات مالی خود در قبال سازمان ملل رسیدگی کند.

 

بودجه عملیاتی 2018- 2019  سازمان ملل حدود 5.4 میلیارد دلار است که 22 درصد آن را آمریکا می‌پردازد.

 

کل بدهی به سازمان ملل اینک حدود 1.4 میلیون دلار اعلام شده است.

 

واشنگتن بزرگترین سهم را در پرداخت پروژه‌های صلح آمیز سازمان ملل دارد.

 

اینک دولت دونالد ترامپ روند سخت‌گیرانه‌ای را برای حمایت از سازمان ملل در پیش گرفته و خواهان صرفه جویی و کاهش سهمیه خود در حمایت از این سازمان است.

 

سازمان ملل سهم کمک هر یک از کشورهای عضو را بر اساس شاخص‌های اقتصادی از جمله "درآمد ناخالص ملی" و "توان پرداخت" آنها مورد بازنگری قرار داده است.

 

به گزارش شینهوا،  آمریکا در سال 2018 بزرگترین تامین کننده بودجه سازمان ملل باقی می‌ماند و  چین دومین جایگاه را برای تامین بودجه سازمان ملل به خود اختصاص داده است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------