مداخله سفیر عربستان در بیروت در مناقشه سیاسی برادران حریری اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,
بعد از حوادث اخیر در لبنان و مناقشات سیاسی پیش آمده میان سعد الحریری و برادرش، سفیر عربستان در بیروت با نخست وزیر سابق لبنان دیدار کرد. 

به گزارش مهر به نقل از روزنامه الجمهوریه، سعد الحریری نخست وزیر سابق لبنان روز گذشته با «ولید البخاری» سفیر عربستان در بیروت دیدار کرد.

 

این دیدار بعد از تنش‌های اخیر در لبنان و مناقشات به وجود آمده میان سعد الحریری و برادرش بهاء الحریری صورت گرفت.

 

منابع آگاه اعلام کردند که عربستان سعودی همچنان از سعد الحریری حمایت می‌کند و وی هم پیمان نخست ریاض به شمار می‌رود و عربستان برنامه‌ای برای حمایت از بهاء الحریری ندارد.

 

دیدار البخاری و حریری بعد از آن صورت گرفت که بهاء الحریری برای ورود به میدان سیاسی لبنان و کنار زدن برادر خود از قدرت اعلام آمادگی کرده است.

 

طی روزهای گذشته، درگیری لفظی بی سابقه‌ای بین هواداران این دو برادر شکل گرفته است که نشان می‌دهد احتمال وقوع درگیری بین پسران الحریری در روزهای آینده وجود دارد.

 

پیش از این بهاء الحریری طی صدور بیانیه‌ای گفته بود: پس از سال ۲۰۰۵ (سال ترور رفیق الحریری) اکثر سیاستمداران لبنان شروع به غارت اموال و منافع کشور و ملت لبنان و ایجاد اتحادهای چهارجانبه و پنج جانبه کردند که مردم کشور و اعتماد بین المللی به لبنان قربانی این بازی‌ها شد.

  

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی