X

آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,اعتراضات میانمار

روز خونین در میانمار با 18 کشته/ واکنش سازمان ملل و اتحادیه اروپا

سازمان ملل اعلام کرد، دست‌کم ۱۸ تن طی امروز، یکشنبه در جریان متفرق کردن تظاهرکنندگان در میانمار توسط نیروهای امنیتی کشته شدند، که…

کره شمالی: آژانس بین المللی انرژی اتمی، عروسک خیمه‌شب‌بازی است اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,
کره شمالی آژانس بین المللی انرژی اتمی را "عروسک خیمه شب بازی" نامید که به ساز نیروهای متخاصم می‌رقصد. 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این اظهارات به دنبال هشدار رئیس آژانس مبنی بر آنکه فعالیت‌های هسته‌ای کره شمالی همچنان مایه نگرانی جدی است، ایراد شد.

 

آژانس از زمان اخراج بازرسان این نهاد در سال ۲۰۰۹ هیچ دسترسی به مراکز اتمی کره شمالی ندارد. ­

 

کیم سونگ، فرستاده کره شمالی در سازمان ملل گزارش سالانه آژانس به مجمع عمومی درباره این کشور را رد کرد و آن را براساس حدسیات و دروغ ها خواند.

وی گفت: آژانس چیزی بیش از ابزار سیاسی کشورهای غربی نیست. جمهوری دموکراتیک خلق کره مادامی که آژانس بین المللی انرژی اتمی بی طرفی و شفافیت را رعایت نمی‌کند و مانند عروسک خیمه شب بازی به ساز نیروهای دشمن با کره شمالی می‌رقصد، هرگز کاری با آژانس نخواهد داشت. در حال حاضر موضع رسمی ما از آژانس این است همانطور که از ۲۰ سال قبل بوده است.

 

وی افزود: ما مدتها قبل آژانس را ترک کردیم و نمی توانیم اقدامات جانبدارانه این آژانس با نیروهای متخاصم را در اعمال فشار بر خود فراموش کنیم. این آژانس با اقداماتش تردیدها درباره برنامه و تاسیسات صلح آمیز کره شمالی را از دهه ۹۰ برانگیخت. به صراحت و بار دیگر می گویم که کره شمالی هیچ کاری با آژانس مادامیکه به موضع جهت دار خود ادامه دهد و همچون عروسک خیمه شب بازی به ساز کشورهای متخاصم علیه کره شمالی برقصد ندارد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------