آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,

انتخاب رئیس جدید شورای حقوق بشر سازمان ملل / مخالفت چین و روسیه

در میان اختلاف اعضا و جنگ قدرت در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، نماینده کشور فیجی به عنوان رئیس این شورا انتخاب شد. به گزارش ایسنا، به…


ترامپ درباره انتخابات سنای «جورجیا» هشدار داد اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,ترامپ
رئیس‌جمهور آمریکا به طرفداران خود هشدار داد که تحریم انتخابات سنای ایالت جورجیا، به از دست رفتن اکثریت جمهوریخواهان در این مرجع قانونگذاری منجر شده و راه دموکرات‌ها را هموار می‌کند. 

به گزارش مهر به نقل از فاکس نیوز: دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا به طرفداران جمهوریخواه خود درباره تحریم انتخابات سنای ایالت جورجیا هشدار داد.

 

این ایالت کلیدی که زمانی دژ مستحکم جمهوریخواهان لقب گرفته بود؛ در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰، آرای خود را به سبد جو بایدن دموکرات ریخت حال آنکه انتخابات سنای آن نیز به دور دوم کشیده شده و مردم باید در ۵ ژانویه (۱۶ دی) بار دیگر پای صندوق‌های رای بروند.

 

انتخابات سنای جورجیا که در آن هر دو کرسی ایالتی به رقابت گذاشته خواهد شد برای حفظ اکثریت شکننده جمهوریخواهان در این مرجع قانونگذاری بسیار حیاتی است.

 

در واقع، هشدار ترامپ نیز پاسخی است به گزارش «نیوزمکس» که پیشنهاد داده بود طرفداران ترامپ برای نشان دادن نارضایتی خود از بابت انتخابات ریاست‌جمهوری، انتخابات سنا را تحریم کنند.

 

ترامپ در واکنش به این پیشنهاد گفت: این اقدام به منزله کمک به دموکرات‌ها است. به رای همه طرفدارانمان به نفع نامزدهای جمهوریخواه رقابت سنای ایالت جورجیا نیاز داریم.

 

این در حالی است که وی به رغم موافقت با آغاز روند انتقال قدرت به بایدن، همچنان بر ادعای خود مبنی بر وقوع تقلب انتخاباتی پافشاری می‌کند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------