X

آخرین اخبار بین الملل


,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

ترامپ از روابط نزدیکش با پوتین و کیم جونگ اون دفاع کرد

رئیس جمهور سابق آمریکا از روابط شخصی نزدیکش با رهبران روسیه و کره شمالی دفاع کرد و گفت، روابطش با این رهبران به عنوان یک رئیس جمهور "چیز…

لولا داسیلوا از اتهام فساد مالی تبرئه شدلولا داسیلوا ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
یک قاضی دیوان عالی برزیل تمامی اتهامات علیه لولا داسیلوا، رئیس جمهوری پیشین این کشور را لغو کرد و این اقدام راه را برای کاندیدا شدن وی در انتخابات ریاست جمهوری سال آتی میلادی هموار می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این تصمیم باعث شد تا یک اختلاف در عرصه سیاسی برزیل شکل بگیرد به طوریکه چپ‌گراها بازگشت رهبر ۷۵ ساله خود به عرصه سیاست را جشن گرفته و محافظه کارها این اقدام دیوان عالی را زیر سوال بردند.

 

در این میان ژایر بولسونارو، رئیس جمهوری محافظه‌کار برزیل گفت، مردم کشورش مخالف کاندیدا شدن لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۲ هستند.

 

بولسونارو همچنین گفت، همه از تصمیم دیوان عالی برزیل شگفت زده شدند و قاضی "ادسون فاچین" را به داشتن روابط قوی با حزب کارگر که لولا داسیلوا عضوی از آن است، متهم کرد.

 

این قاضی اعلام کرد که درباره پرونده فساد مالی شرکت "پتروبراس" که داسیلوا در آن متهم شده بود، به هیچ نتیجه‌ای نرسیده و در عوض اعلام کرد که دادگاه فدرال در شهر "کوریتیبا" که داسیلوا را دو بار به فساد و پولشویی محکوم کرده بود، به قضاوت درستی برای دادگاهی وی نرسیده است.

 

این قاضی همچنین گفت، پرونده‌های این تحقیقات به دادگاه فدرال منطقه فدرالی برزیل ارسال می‌شود و آنها می‌توانند بار دیگر آنها را بررسی کنند.

 

اما "دلتان دالاگنول" که داسیلوا را در جریان این پرونده فساد مالی تحت پیگرد قرار داده بود در توئیتی نوشت، این حکم احتمالا به معنای پایان این پرونده علیه رئیس جمهوری سابق برزیل است.

 

وکلای داسیلوا نیز این حکم را مورد استقبال قرار داده و گفتند: این حکم دقیقا با آنچه که ما در این پنج سال گفتیم، مطابقت دارد.

 

داسیلوا از اول ژانویه ۲۰۰۳ تا اول ژانویه ۲۰۱۱ رئیس جمهوری برزیل بود و با محبوبیت زیادی ریاست جمهوری را ترک کرد به طوریکه باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا وی را محبوبترین سیاستمدار بر روی زمین توصیف کرده بود.  

 

داسیلوا در سال ۲۰۱۸ به اتهام فساد زندانی شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی