پنتاگون: عقب نشینی نظامیان آمریکا از افغانستان ۲۵ درصد محقق شده است فرمانده نیروهای تروریستی آمریکا ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
فرمانده نیروهای تروریستی آمریکا در منطقه میزان پیشرفت عقب نشینی نظامیان آمریکایی از افغانستان را ۱۶ درصد و حداکثر ۲۵ درصد اعلام کرد. 

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرمانده نیروهای تروریستی آمریکا در منطقه میزان پیشرفت عقب نشینی نظامیان آمریکایی از افغانستان را اعلام کرد.

 

بر اساس این گزارش، «کنث مک کنزی» گفت که عقب نشینی نظامیان آمریکا از افغانستان که قرار است تا ۱۱ سپتامبر به پایان برسد، ۱۶ درصد و نهایتاً ۲۵ درصد تحقق یافته است.

 

این در حالی است که مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه پیش از این از تلاش ایالات متحده برای انتقال نیروهای نظامی خود از خاک افغانستان به کشورهای همجوار خبر داده بود.

 

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی ناریشکین» مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه اعلام کرد که ایالات متحده در تلاش است تا نیروهای نظامی خود را پس از خروج از افغانستان در کشورهای همجوار آن مستقر کند، اما روسیه امیدوار است که کشورهای عضو «سازمان پیمان امنیت دسته جمعی» (CSTO) با این طرح آمریکا موافقت نکنند.

 

نشریه وال استریت ژورنال پیش از این به نقل از منابع آگاه گزارش داد که ایالات متحده ممکن است نیروهای نظامی خود را پس از خروج از افغانستان در کشورهای ازبکستان و تاجیکستان مستقر کند، و تأکید کرد که هنوز بر سر این موضوع توافقی حاصل نشده است.

 

کارشناسان نیز در مصاحبه با اسپوتنیک خاطرنشان کردند که تاشکند و دوشنبه به دلیل روابط نزدیک خود با مسکو، به احتمال بسیار با این طرح موافقت نخواهند کرد.

 

به گفته سرگئی ناریشکین، روشن است که ایالات متحده به رغم تصمیم برای خروج نیروهایش از افغانستان تمایلی به از دست دادن کنترل خود بر این قلمرو نداشته و قصد دارد تا دست کم برخی از منابع نظامی را که امروز در افغانستان در اختیار دارد، در کشورهای همجوار مستقر کند.

 

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا: کمتر از هزار نظامی آمریکا در سوریه مستقر هستند

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مدعی شد که این کشور کمتر از هزار نیروی نظامی در سوریه دارد.

 

به گزارش مهر، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در اظهاراتی مدعی شد که کمتر از ۱۰۰۰ نظامی این کشور در سوریه حضور دارند.

 

«جان کربی» ادعا کرد که این نیروها به منظور مبارزه با داعش در سوریه هستند و دخالتی در امور داخلی این کشور ندارند.

 

سخنگوی پنتاگون در بخشی دیگر از سخنانش گفت که واشنگتن به حمایت از اسرائیل برای حفظ برتری خود در منطقه ادامه خواهد داد.

 

کربی درباره افغانستان هم افزود: دشمن کنونی در افغانستان گروه‌های تروریستی هستند و جو بایدن رئیس جمهور آمریکا تدوین طرحی برای مقابله با این گروه‌ها را خواستار شده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------