آمریکا: اروپا شاخه سیاسی حزب‌الله را نیز در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهدمجلس نمایندگان آمریکا ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
شماری از قانون‌گذاران مجلس نمایندگان آمریکا از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، با ارائه طرحی خواستار به رسمیت شناختن شاخه سیاسی حزب‌الله لبنان به عنوان سازمانی تروریستی، توسط اتحادیه اروپا شدند. 

 به گزارش ایلنا، شماری از قانون‌گذاران مجلس نمایندگان آمریکا از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، با ارائه طرحی خواستار به رسمیت شناختن شاخه سیاسی حزب‌الله لبنان به عنوان سازمانی تروریستی، توسط اتحادیه اروپا شدند.

 

در همین راستا، قطعنامه‌ای توسط «تد دویچ» نماینده دموکرات فلوریدا و رئیس کمیته فرعی امور خاورمیانه، شمال آفریقا، و مبارزه با تروریسم در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان و شماری دیگر از قانون‌گذاران ارائه شده است.

 

این نمایندگان آمریکایی با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس در خصوص حزب‌الله لبنان، اعلام کرده‌اند که تا کنون تنها بخش نظامی این گروه در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار گرفته وشاخه سیاسی آن مشمول این امر نشده است. این قانون‌گذاران با اعلام این‌که هیچ تمایزی میان شاخه‌های سیاسی و نظامی حزب‌الله قایل نیستند، از اتحادیه اروپا خواسته‌اند کلیت این گروه را در فهرست سازمان‌های تحریم‌شده خود قرار دهد.

 

درخواست واشنگتن از میقاتی برای تسریع در تشکیل دولت لبنان

واشنگتن از نجیب میقاتی، نخست وزیر جدید لبنان خواست تا "به سرعت" برای مقابله با بحران بی سابقه‌ای که کشور در آن غرق شده، دولت تشکیل دهد.

مجلس نمایندگان آمریکا ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، گالینا پورتر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: "ایالات متحده درخواست‌های خود را برای ایجاد یک دولت کارآمد در لبنان تجدید می‌کند؛ دولتی که متعهد به اصلاحات اساسی نیز باشد."

 

روز دوشنبه، میشل عون، رئیس جمهور لبنان، پس از رایزنی با احزاب سیاسی در پارلمان، نجیب میقاتی، نخست وزیر پیشین لبنان را مأمور تشکیل دولت جدید کرد.

 

انتصاب میقاتی برای این پست پس از یک سال تلاش ناموفق برای تشکیل دولت لبنان با هدف خارج کردن کشور از پیچ تند سیاسی و سقوط اقتصادی است.

 

میقاتی سومین شخص (پس از مصطفی ادیب و سعد حریری) خواهد بود که پس از استعفای دولت حسان دیاب، نخست وزیر دولت موقت در پی انفجار بندر بیروت در ۴ اوت، مامور تشکیل دولت لبنان می‌شود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------