قطر: ارتباط با طالبان تنها راه پیشرفت در پرونده افغانستان استقطر ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
وزیر امور خارجه قطر بر لزوم برقراری ارتباط با طالبان برای پیشبرد پرونده افغانستان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با آنتونی بلینکن، همتای آمریکایی خود در واشنگتن، پس از امضای توافقنامه‌ای که بر اساس آن قطر نقش حامی منافع دیپلماتیک آمریکا در افغانستان را بر عهده گرفت، هشدار داد که رها کردن افغانستان یک اشتباه است.

 

وی تاکید کرد که انزوای افغانستان راه حل هیچ مشکلی نیست.

 

وزیر امور خارجه قطر از طالبان خواست تا به تعهدات خود عمل کنند و در عین حال از جامعه جهانی خواست تا به دخالت خود در پرونده افغانستان ادامه دهد و آن را رها نکند.

 

وی گفت: ارتباط با طالبان تنها راه پیشروی در پرونده افغانستان است.

 

آل ثانی افزود که دوحه اولویت خود را کمک رسانی به مردم افغانستان به ویژه با نزدیک شدن به فصل زمستان می داند.

 

بلینکن نیز گفت: رویدادهای افغانستان باعث تقویت همکاری بین واشنگتن و دوحه شده است و من از امیر قطر به خاطر این کمک تشکر می‌کنم.

 

وی افزود: روابط ما با قطر در حال گسترش است و رویدادهای افغانستان باعث تقویت همکاری بین دو کشور شده است. یک بخش در داخل سفارت قطر در افغانستان برای ارائه خدمات کنسولی ما ایجاد خواهد شد.

 

وزیر خارجه آمریکا در ادامه تاکید کرد: شراکت ما با قطر در مورد مسائل منطقه ای ضروری است.

 

درخصوص سوریه نیز آنتونی بلینکن نگرانی واشنگتن را از سفرهای رسمی به سوریه ابراز کرد. همزمان وزیر خارجه قطر هم ابراز امیدواری کرد که عادی سازی روابط با نظام سوریه متوقف شود.

 

بلینکن در جریان این کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن که دو وزیر را گرد هم آورد، گفت: ما از سیگنال‌هایی که سفرهای رسمی به سوریه ارسال می‌کند نگران هستیم.

 

بلینکن افزود: "ما از عادی سازی روابط با نظام اسد حمایت نمی‌کنیم و به متحدان و شرکای خود توضیح خواهیم داد که این موضوع را بررسی کنند."

 

معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر هم تاکید کرد که موضع قطر در رابطه با عادی سازی روابط با دمشق روشن است و این اقدامی است که کشورش در حال حاضر به آن فکر نمی‌کند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------