اخبار پزشکی

تاثیر منفی آلودگی هوا بر جنین،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

تاثیر منفی آلودگی هوا بر اندام‌های در حال رشد جنین

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد: آلودگی هوا می‌تواند سلامت جنین را به خطر انداخته و به اندام‌های در حال رشد آسیب برساند. به گزارش…

سه عامل نیمی از مرگ و میرهای ناشی از سرطان در جهانسه عامل نیمی از مرگ و میرهای ناشی از سرطان در جهان،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
نتایج یک مطالعه نشان می دهد: استعمال سیگار و سایر عوامل خطرزا، عامل تقریبا نیمی از مرگ و میرهای ناشی از سرطان است.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، بر اساس نتایج مطالعه متخصصان آمریکایی، استعمال سیگار، مصرف مواد الکلی، اضافه وزن و سایر عوامل خطرزا عامل تقریبا نیمی از مرگ و میرهای ناشی از سرطان در سراسر جهان هستند.

 

سرطان دومین عامل مرگ و میر در جهان است و قرار گرفتن در معرض عوامل خطر نقش کلیدی در بیولوژی و بار بسیاری از انواع سرطان ایفا می کند. پزشکان دلایل دقیق ابتلا به سرطان را نمی ‌دانند اما عوامل خطری وجود دارد که می ‌تواند احتمال ابتلای افراد به آن را افزایش دهد.

 

اکنون گروهی از متخصصان آمریکایی چگونگی تاثیر عوامل خطر در مرگ و میر ناشی از سرطان را در سطح جهان بررسی کردند. استعمال دخانیات، مصرف مواد الکلی و شاخص توده بدنی بالا (BMI) بزرگترین عوامل موثر در این موضوع هستند. در مجموع، عوامل خطرزا عامل تقریبا ۴.۴۵ میلیون مرگ ناشی از سرطان در سال هستند.

 

به گفته متخصصان، این آمار نشان دهنده ۴۴.۴ درصد از کل مرگ و میر ناشی از سرطان در سراسر جهان است. نیمی از مرگ و میرهای ناشی از سرطان در میان مردان در سال ۲۰۱۹ به دلیل عوامل خطرزا بوده و در زنان بیش از یک سوم مجموع مرگ و میرهای ناشی از سرطان تحت تاثیر این عوامل بوده است.

 

متخصصان آمریکایی تاکید کردند: این مطالعه نشان می دهد بار سرطان همچنان یک چالش مهم بهداشت عمومی است که در سراسر جهان در حال افزایش است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------