داستان گزینه قومیت در بیمارستان امام ارومیه!اخبار,اخبار پزشکی,بیمارستان امام ارومیه
مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: گزینه مربوط به قومیت پذیرش بیماران سرطانی و در راستای مطالعات جمعیتی این بخش بیمارستان امام بوده و به‌صورت اختیاری تکمیل می‌شود.

علی افشانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طی یک هفته گذشته برخی اخبار نادرست در خصوص دخالت قومیت در پذیرش بیماران مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ارومیه منتشر شده که با واقعیت تناسب چندانی ندارد.

 

وی اضافه کرد: طبق بررسیهای صورت گرفته، در برگه پذیرش بیماران مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ارومیه هیچ اشاره ای به قومیت بیماران وجود ندارد و این گزینه فقط در بخش پذیرش بیماران سرطانی درج شده است.

 

وی بیان کرد: برگه بارگذاری شده در پایگاههای خبری، مربوط به پذیرش نمونه های سرطان بوده که بر اساس استانداردهای کشوری ثبت سرطان تهیه شده و آن نیز به منظور بررسی هر چه دقیق تر نمونه های سرطانی از تمامی جهات گنجانده شده است.

 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: با توجه به این اینکه مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ارومیه، مرکز ارجاع، پذیرش و درمان اکثر بیماران مبتلا به سرطان از سراسر استان است و مطالعات جمعیتی یکی از پایه های مهم تشخیص و پیشگیری از سرطان به شمار می رود، این گزینه به‌عنوان یکی از موارد موجود در برگه های پذیرش نمونه های سرطانی قرار داده شده است.

 

افشانی گفت: البته در بالای همین برگه پذیرش نمونه های سرطان نیز ذکر شده که ثبت موارد ستاره دار ضروری است و قومیت نیز جزء موارد ستاره دار و الزامی نبوده و فقط در مورد بیماران سرطانی ممکن است تکمیل شود.

 

طی روزهای گذشته این خبر که در یکی از کانال های ارومیه ای زده شده بود، موجب بروز برخی تردیدها در بین مردم شد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------