اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کبد چرب

۲۰ تا ۳۰ درصد ایرانی ها کبد چرب دارند

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: میزان شیوع کبد چرب در دنیا حدود ۲۵ درصد و در ایران نیز حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد…


مسمومیت ۷ کودک بر اثر مصرف کیک حاوی قرص در کرماناخبار,اخبار پزشکی,مسمومیت بر اثر مصرف کیک حاوی قرص در کرمان
رئیس اورژانس کرمان از مسمومیت هفت کودک در کرمان و بافت خبر داد و گفت: در بسته‌بندی‌های کیک و کلوچه‌ها ارائه شده قرص وجود داشته است.

سیدمحمد صابری در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه تاکنون هفت کودک کرمانی با نشانه‌های مسمومیت و خواب‌آلودگی به اورژانس مراجعه کردند اظهار داشت: چهار کودک در کرمان و سه کودک در بافت به اورژانس مراجعه کردند.

 

وی با بیان اینکه خوشبختانه این بیماران با درمان سرپایی مرخص شدند گفت: بنا به اظهارات خانواده‌های این بیماران فرزندان آنها پس از خوردن کیک حالت مسمومیت و خواب‌آلودگی پیدا کردند.

 

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی، مدیر حوادث و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با ابراز اینکه داخل این کیک و کلوچه‌های که به ما ارائه شده قرص بوده است افزود: اما همه این بسته‌بندی‌ها باز شده بوده و مشخص نیست که این قرص‌ها در کجا در داخل کیک و کلوچه‌ها گذاشته شده است.

 

وی با بیان اینکه کیک و کلوچه‌ها از شرکت‌های مختلف بودند افزود: خانواده‌ها قبل از استفاده از مواد خوراکی بسته‌بندی شده، از سلامت کامل محصول و محتویات بسته‌بندی شده آن، اطمینان حاصل کنند.

 

وی به صاحبان فروشگاه‌ها و مراکز عرضه‌کننده مواد خوراکی و آشامیدنی، توصیه کرد مواد خوراکی و آشامیدنی را مستقیماً از کارخانجات و نمایندگی‌های مجاز و شرکت‌های توزیع‌کننده معتبر، تامین کنند.

 

صابری افزود: بازرسان حوزه غذا و دارو و همچنین کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه‌های علوم پزشکی استان، ضمن بازدید از کارخانجات و مراکز عرضه کننده مواد خوراکی، بر روند تولید و توزیع محصولات خوراکی نظارت کامل داشته و گروه‌های مربوطه، تدابیر  لازم را در این زمینه به عمل می‌آورند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------