رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز: موج اول کرونا ویروس گذشت/ استاندار قم: برای احتمال افزایش ابتلا به کرونا آماده باشیداخبار,اخبار پزشکی,کرونا در ایران
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز از موج دوم کرونا ابراز نگرانی کرد و افزود: هر تصمیم اشتباه، زود هنگام و غیر منطقی می‎‌تواند مشکلاتی در مقابله با این ویروس ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین کریم روز یکشنبه ۱۰ فروردین در جلسه ستاد دانشگاهی  مقابله با کرونا گفت: خوشبختانه پیک اول کرونا را با کمترین بحران و بدون آشفتگی پشت سر گذاشتیم و امیدواریم موج دوم کرونا با همکاری مردم و تحقق شعار در خانه ماندن سیر نزولی و ثابتی داشته باشد.

 

وی افزود: در موج اول این بیماری تعداد تخت‌های اشغال شده بیماران کرونایی از ۵۰۰ تخت عبور نکرد.

 

دکتر کریم از موج دوم کرونا ابراز نگرانی کرد و افزود: هر تصمیم اشتباه، زود هنگام و غیر منطقی می‎‌تواند مشکلاتی در مقابله با این ویروس ایجاد کند.

 

وی ادامه داد: سازوکار لازم جهت دپوی کامل تجهیزات، ملزومات مصرفی و دارو  برای دو ماه انجام می‌شود. 

 

دکتر کریم ادامه داد: کمیته علمی دانشگاه در مقابله با کرونا بسیار فعال عمل می‌کند و چندین طرح تحقیقاتی مهم در دانشگاه در حال انجام است و دانشگاه طرح‌های پژوهشی خوبی در خصوص تولید واکسن، سرم درمانی و کیت‌های تشخیصی با همکاری سرم سازی رازی، مرکز تحقیقات پاستور و شرکت پادیا طب آغاز کرده است.

 

وی ادامه داد: بررسی کارشناسی از نقاهتگاه‌ها به سرعت  در حال انجام است  تا محل‌های مناسبی جهت اسکان بیمارانی که نیاز به بستری در بیمارستان ندارند دوران بیماری خود را در نقاهتگاها سپری کنند .

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: طرح محله محور مقابله با کرونا که برای اولین بار در البرز کلید خورد باید تقویت شود چرا که فعالیت محلات متشکل از مراکز بهداشتی محلات،  بسیج، سپاه، نیروی انتظامی، نیروی مردمی، هلال احمر و ... کمک به سزایی می‌تواند در کنترل این بیماری داشته باشد.

 

وی افزود: بخش دیالیز  ویژه بیماران کرونایی به زودی  در استان راه اندازی می‌شود.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز بر استفاده از ظرفیت نظام پزشکی استان تاکید کرد و افزود: طی تفاهم نامه‌ای دانشگاه حتما از توان پزشکان استان در نظام پزشکی بهره خواهد گرفت.

 

استاندار قم: برای احتمال افزایش ابتلا به کرونا آماده باشید

استاندار قم گفت: این استان تاکنون عملکرد مطلوبی در زمینه کنترل و مقابله با شیوع ویروس کرونا داشته است ولی باید آمادگی کامل برای احتمال افزایش ابتلا به کرونا در قم همچنان وجود داشته باشد.

 

"بهرام سرمست" روز یکشنبه در ستاد پیشگیری هماهنگی و عملیات پاسخ به بحران استان در سالن کرامت استانداری قم، با تاکید بر هم افزایی بخش های مردمی و دولتی در مسیر مدیریت مبارزه با بیماری کرونا گفت: بسیج همه ظرفیت ها در دستور کار مدیریت استان است.

 

وی طرح فاصله گذاری اجتماعی و بسیج ملی را ۲ سیاست مهم دولت در زمینه مدیریت کرونا دانست و تصریح کرد: در راستای سیاست فاصله گذاری اجتماعی بخش نامه های ستاد ملی کرونا در دستور کار مدیران استانی است.

 

سرمست با تاکید بر برخورد با هر گونه کم کاری دستگاه های دولتی در این ایام گفت: هیچ گونه کم کاری در ایام تعطیل از مدیران دولتی پذیرفته نیست ضمن اینکه فعالیت تمام اعضای ستاد بحران استان شبانه روزی است و تعطیلی ندارد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------