ویروس کرونا در آب کلرینه شده، منتشر نمی شود/ مصرف تریاک و الکل تاثیری در جلوگیری از ابتلا به بیماری ندارداخبار,اخبار پزشکی,ویروس کرونا
عضو کمیته کشوری آنفولانزا، درباره شایعات مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر انتشار ویروس کرونا در استخر با دمای ۴۰ درجه گفت: ویروس کرونا در استخرهایی که آب آن کلرینه شده باشد از بین می‌رود.

به گزارش ایلنا، «مسعود مردانی» عضو کمیته کشوری آنفولانزا، درباره شایعات مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر انتشار ویروس کرونا در استخر با دمای ۴۰ درجه گفت: ویروس کرونا در استخرهایی که آب آن کلرینه شده باشد از بین می‌رود. معمولا استخرهای عمومی نیز توسط کلر ضدعفونی می‌شوند.

 

وی ادامه داد: همچنین دمای ۴۰ تا ۶۰ درجه سانتیگراد بهترین درجه حرارت برای از بین رفتن ویروس کرونا است بنابراین به نظر می‌آید طرح این موضوعات در فضای مجازی با واقعیت همخوانی ندارد و مطابق نیست.

 

عضو کمیته کشوری آنفولانزا تصریح کرد: مردم نباید به اخباری که در فضای مجازی منتشر می‌شود و موثق نیستند، توجه کنند.

 

مردانی همچنین درباره طرح فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا است. حدود ۸۴ ساعت قبل نتایج یک مطالعه در منابع علمی منتشر شده است مبنی بر اینکه فاصله‌گذاری اجتماعی در کشورهایی مانند ژاپن و کره جنوبی از قرنطینه حکومتی تاثیر مثبت بیشتری داشته است. به نظر می‌آید بهترین چاره برای مقابله با اپیدمی در کشور ما همین طرح فاصله‌گذاری اجتماعی است.

 

وی درباره مصرف الکل و تریاک برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ گفت: خوردن الکل و کشیدن تریاک هیچ تاثیری بر جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا ندارد و بجز اخبار مسموم در فضای مجازی چیز دیگری نیستند. توجه به این اخبار هیچ تاثیری جز اشغال تخت‌های بیمارستانی برای مسائل همودیالیز و همچنین کوری مردم ندارد. مردم از خوردن هر نوع الکلی و یا مصرف تریاک جدا خودداری کنند.

 

عضو کمیته کشوری آنفولانزا خاطرنشان کرد: الان بهترین موقع برای ترک دخانیات و مصرف مواد مخدر است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------