X

اخبار پزشکی


کرونا در ایران،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

۳۳۸ فوتی جدید کرونا در کشور/ ۲۴۴۱ تن دیگر بستری شدند

بنابر اعلام وزارت بهداشت، با شناسایی ۱۸هزار و ۴۰۹ بیمار جدید کووید-۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران شناسایی شده…

کرونای انگلیسی بشدت مرگبارتر استکرونای انگلیسی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی
یافته‌های یک تحقیق جدید که در آن میزان فوتی ناشی از نوع انگلیسی کرونا با انواع شایع دیگر مقایسه شده، نشان داد کرونای انگلیسی بین 30 تا 100 درصد مرگبارتر است.

به گزارش فارس، محققان اعلام کردند سویه بشدت مسری کووید-۱۹ که ابتدا در انگلیس شناسایی و بسرعت در جهان پخش شد، بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصد مرگبارتر از گونه‌های قبلی شناخته شده این ویروس است.

 

دانشمندان با انجام تحقیقی که در آن نرخ مرگ‌ومیر مبتلایان به این نوع معروف به B.۱.۱.۷ در انگلیس را با افرادی که به گونه‌های دیگر مبتلا شده‌اند، مقایسه کردند، دریافتند نوع انگلیسی به طرز قابل توجهی مرگ‌و‌میر بالاتری را به دنبال دارد.

 

طبق این گزارش، سویه انگلیسی ابتدا در سپتامبر سال ۲۰۲۰ در جنوب انگلیس شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۱۰۰ کشور در سراسر جهان راه یافته است.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، این گونه بیش از ۲۳ جهش در کد ژنتیکی خود دارد که میزان بالایی است و برخی از آن‌ها انتقال آن را آسان‌تر کرده است. دانشمندان انگلیسی می‌گویند این نوع حدود ۴۰ تا ۷۰ درصد انتقال‌پذیری بیشتری نسبت به انواع رایج دیگر این ویروس دارد.

 

نتایج این تحقیق که روز چهارشنبه در مجله پزشکی انگلیسی منتشر شده، نشان داده ابتلا به نوع جدید ۲۲۷ مرگ در یک نمونه ۵۴ هزار و ۹۰۶ بیمار را به دنبال داشته که بسیار بیشتر از ۱۴۱ فوتی ناشی از سویه‌های دیگر در همین تعداد مبتلاست.

 

«رابرت چالن» محقق دانشگاه «اکستر» انگلیس که در انجام این تحقیق همکاری کرده، در خصوص نتایج به دست آمده، گفت: (مرگبارتر بودن) در کنار توانایی سرعت شیوع بیشتر، نوع B.۱.۱.۷ را به تهدیدی تبدیل می‌کند که باید جدی گرفته شود.

 

وزیر بهداشت انگلیس نخستین بار ۲۴ آذرماه (۱۳۹۹) از شناسایی نوع جدید ویروس کرونا خبر داد که به دلیل خاستگاه آن به کرونای انگلیسی یا گونه «کنت» (منطقه‌ای در جنوب شرق انگلیس) معروف شد.

 

از ابتدا اعلام شد که این نوع احتمالاً قدرت شیوع بالاتری دارد و از دلایل افزایش موارد ابتلا و در پی آن مرگ‌و‌میر اخیر در انگلیس بوده است؛ به شکلی که «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس ناچار شد چهارم ژانویه برای سومین بار قرنطینه ملی اعمال کند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------