داروخانه‌ها قرار نیست متادون بفروشندمتادون،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
محمدی گفت: مقرر شده است که تحویل متادون به مراکز ترک اعتیاد به جای معاونت‌های غذا و دارو، از طریق داروخانه‌ها انجام شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سید حیدر محمدی مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اظهار کرد: طبیعتا معاونت‌های غذا و دارو اجازه خرید و فروش و فعالیت اقتصادی را ندارند، بر همین اساس طبق مصوبه ستاد مبارزه با مواد مخدر و ضابطه ابلاغی معاون وزیر، توزیع متادون از طریق داروخانه‌های منتخب به مراکز MMT با ثبت در سامانه تیتک صورت خواهد گرفت.

 

او افزود: یکی از دلایل نشت متادون به بازار آزاد، عدم نظارت دقیق بر زنجیره تولید بود که از این پس با ثبت و شناسه گذاری آن در تمام مراحل، امیدواریم نشت آن نیز کنترل شود، لذا بر اساس قانون به منظور ثبت صحیح و دقیق اطلاعات، این دارو از طریق داروخانه‌ها به عنوان مرجع مورد تایید سازمان غذا و دارو بین مراکز ترک اعتیاد توزیع خواهد شد.

 

محمدی با تاکید براینکه براساس سیاست تمرکززدایی، تغییر رویه در توزیع متادون از کانال داروخانه‌های منتخب به مراکز ترک اعتیاد، روند را تسهیل و دسترسی را آسانتر می‌کند، بیان کرد: با اجرای این طرح مراکز ترک اعتیاد می‌توانند به راحتی به داروخانه‌های منتخب مراجعه کرده و سهمیه متادون خود را دریافت کنند، درحالیکه در گذشته باید برای تهیه سهمیه خود حتما معاونت‌های غذا و دارو مراکز استان‌ها و دانشگاه‌ها مراجعه می‌کردند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------