اخبار پزشکی


ورزش,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

آیا ورزش اعتیادآور است؟

ورزش یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها برای سلامت کلی بدن است اما در برخی موارد ورزش می‌تواند منجر به اعتیاد و باعث ناراحتی روحی و…

وزیر بهداشت: محدودیت‌های جدید کرونایی اعمال می‌شود/ بازگشایی مدارس عامل افزایش همه‌گیری کرونای اومیکرونوزیر بهداشت،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
وزیر بهداشت گفت: وقتی وارد موج ششم کرونا شدیم، مجبوریم برای پیشگیری از سرایت بیشتر بیماری، محدودیت‌هایی را اعمال کنیم که در اولین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد آن تصمیم‌گیری و نتیجه آن اعلام خواهد شد.

به گزارش تسنیم، بهرام عین‌اللهی ‌در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان سیاهکل اظهار داشت: هدف وزارت بهداشت ایجاد دفاع در مردم و افزایش مقاومت بدنی در مقابله با سویه های های جدید کرونا و از جمله اُمیکرون است. موثرترین راهکار مقابله با کرونا علاوه بر تشدید رعایت پروتکل ها، واکسیناسیون است که تا کنون بیش از 130 میلیون دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

 

وی افزود: حدود 89 درصد از جمعیت هدف واکسیناسیون، یک دُز و حدود 79 درصد نیز دُز دوم و در استان گیلان نیز حدود 95 درصد، دُز اول و 85 درصد، دُز دوم را تزریق کرده اند. هدف ما افزایش ایمنی بدن مردم بوده است. راه دیگر مقابله با کرونا، رعایت فاصله اجتماعی است.

 

وزیر بهداشت تاکید کرد: استفاده از ماسک در پیشگیری از بیماری خیلی مهم است و ماسک به خوبی می تواند جلوی ورود اُمیکرون به بدن را بگیرد. یک ماه و نیم است که تاکید داریم دُز سوم واکسن کرونا باید تزریق شود اما علیرغم اینکه واکسن کافی در اختیار داریم اما استقبال چندان خوبی نشد و حدود 25 درصد از جمعیت هدف در استان گیلان اقدام به این کار کرده اند. باز هم دیر نشده و از مردم می خواهیم که سریعا نسبت به تزریق دُز سوم واکسن اقدام کنند.

 

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: وقتی وارد موج ششم کرونا شدیم، مجبوریم برای پیشگیری از سرایت بیشتر بیماری، محدودیت‌هایی را اعمال کنیم که در اولین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد آن تصمیم‌گیری و نتیجه آن اعلام خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: مهمترین مسئله در شرایط کنونی پیک ششم، آمادگی مراکز درمانی و بیمارستان‌ها‌ست. نیروهای بهداشتی و درمانی در طول دو سال گذشته، تلاش‌های زیادی کردند اما چاره‌ای نداریم و باید به مردم خدمت‌رسانی کنیم. از نظر نیروی انسانی، امکانات و داروهای مورد نیاز، تمهیداتی اندیشیده ایم و امیدواریم که شدت موج ششم، زیاد نباشد اما آمادگی لازم را داریم.

 

وزیر بهداشت در خصوص وضعیت پرداخت فوق العاده خاص به نیروهای بهداشتی و درمانی گفت: پرداخت فوق العاده خاص یکی از تقاضاهای نیروهای بهداشتی و درمانی است و این تقاضا از نظر ما هم مورد تایید است اما باید منابع مالی مورد نیاز آن در سازمان برنامه و بودجه و یا در بودجه سال آینده، تامین شود.

 

***

 

بخش مهمی از همه‌گیری کرونای اومیکرون به بازگشایی مدارس برمی‌گردد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: پیش درآمد اومیکرون با شدت واگیری بسیار زیاد و شدت بستری کمتر است و به جرات می توان گفت کسانی که اومیکرون گرفته اند همه خانواده های خود را درگیر کردند.

 

بازگشایی مدارس در شرایط کرونا،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

به گزارش فارس، دکتر حسین ابراهیمی پور رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه درجلسه اضطراری ستاد کرونا اظهار کرد: طی هفته اخیر مراجعات به مراکز درمانی تربت حیدریه چهار برابر شده و تست کرونای ۵۰ درصد از این مراجعه کنندگان مثبت اعلام شده است.

 

وی افزود: برای اولین بار است که وضعیت کرونایی این منطقه از متوسط کشور بالاتر و جزو شش شهر نارنجی هستیم و در کل استان هم تنها شهر استان در این وضعیت هستیم.

 

ابراهیمی پور در ادامه گفت: پیش درآمد اومیکرون با شدت واگیری بسیار زیاد و شدت بستری کمتر است و به جرات می توان گفت کسانی که اومیکرون گرفته اند همه خانواده های خود را درگیر کردند.

 

ابراهیمی پور از آماده باش بیمارستانهای تربت حیدریه خبرداد و خاطرنشان کرد: بخش مهمی از همه گیری کرونا به بازگشایی مدارس برمی گردد و دانش آموزان این ویروس را جابجا می کنند. ممکن است در شهرهای دیگر کنترل مراکز آموزشی به لحاظ رعایت دستورالعمل ها و تهویه بهتر باشد.

 

وی در ادامه گفت: این پیک ‌حدود چهل روز طول می کشد و اکنون دو هفته از آن در این منطقه گذشته و تا سه هفته دیگر ادامه دارد.

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------