اخبار پزشکی

خمیردندان زغالی،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

آیا خمیردندان زغالی واقعاً موثر است؟

احتمالاً بسیاری از شما شنیده اید که خمیر دندان‌های زغالی به علت دارا بودن زغال فعال، بهتر می‌توانند دندان‌ها را سفید کنند،…

درمان جدید برای دیابت نوع ۲ تایید شدسازمان غذا و دارو,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
سازمان غذا و دارو آمریکا درمان جدیدی برای دیابت نوع ۲ تایید کرده است. این درمان شامل تزریق دارویی به نام Mounjaro (tirzepatide) یک بار در هفته است. 

به گزارش  مهر به نقل از نیواطلس، تحقیقات نشان داده این دارو در کنترل سطح قند خون از داروهای دیگر موثرتر است. همچنین پژوهشی موخر حاکی از آن است که دارو احتمالاً برای درمان بیماری چاقی نیز کارآمد است.

 

پاتریک آرچداکان از مرکز تحول و تحقیق داروهای FDA در این باره می گوید: با توجه به چالش هایی که بسیاری از بیماران برای کنترل قند خون خود روبرو هستند، تایید داروی مذکور گامی مهم در درمان دیابت نوع ۲ است.

 

Mounjaro جزو دسته جدیدی از داروهای دیابتیک است که با هدف تقلید هورمون GLP-1 توسعه یافته است. این هورمون به طور طبیعی توسط روده آزاد می شود و قند خون و اشتها را تنظیم می کند.

 

نخستین دارویی که این مکانیسم را هدف گرفتWegovy نام داشت و برای درمان دیابت نوع دوم در ۲۰۱۷ میلادی تایید شد.

 

البته داروی جدید با Wegovy متفاوت است و طوری طراحی شده تا GLP-1 و یک هورمون دیگر به نام GIP را تقلید کند. آزمایش های بالینی نشان داده اند تاثیر آگونیست دوگانه GPL-1 و GIP برای درمان دیابت نوع ۲ بیشتر از درمان هایی است که فقط GLP-1 را هدف می گیرند.

 

البته سازمان غذا و دارو آمریکا این دارو را فقط برای مصرف بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۲ تایید و توصیه کرده برای کنترل قند خون همراه آن از رژیم غذایی و برنامه ورزشی استفاده شود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------