اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی

یک افزودنی غذایی که خطر ابتلا به دیابت را افزایش می‌دهد

محققان آمریکایی در بررسی که به تازگی انجام دادند به ارتباط بین نوعی افزودنی غذایی رایج و مقاومت به انسولین پی بردند. به…


چاقی کودکان عامل تغییر شکل استخوان لگن اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,چاقی کودکان
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که چاقیِ دوران کودکی یک فاکتور خطرزای مهم در بروز نوعی تغییر شکل نامطلوب در استخوان لگن کودکان است. 

به گزارش ایسنا، بررسی‌ها حاکی از آن است که چاقی در دوران کودکی فاکتور خطرزای اصلی در ایجاد عارضه‌ای موسوم به Slipped Capital Femoral Epiphysis (SCFE) است که رایج‌ترین دلیل جراحی جایگزینی لگن در دوران جوانی و حتی گاهی اوقات در کودکان محسوب می‌شود.

 

پزشکان انگلیسی با بیان اینکه عارضه SCFE بیشتر در میان نوجوانان مشاهده می‌شود، اظهار داشتند: تغییر شکل استخوان لگن می‌تواند با درد و معلولیت طولانی مدت همراه باشد و تشخیص به موقع و درمان این عارضه در به حداقل رساندن شدت آن حائز اهمیت است.

 

پزشکان جراح از سال‌ها قبل بر این باور بودند که چاقی بر تغییر شکل استخوان لگن تاثیر دارد اما تاکنون مورد تایید قرار نگرفته بود.

 

به گزارش ان‌دی تی‌وی، متخصصان در بررسی‌های خود نشان دادند کودکان چاق در سن پنج سالگی ۷۵ درصد بیشتر احتمال دارد در سن ۱۲ سالگی نیز اضافه وزن داشته باشند. همچنین کودکان مبتلا به چاقی مزمن ۲۰ برابر بیش از کودکان لاغر احتمال دارد در معرض ابتلا به عارضه SCFE باشند. در حقیقت، شاخص توده بدنی بالاتر در کودکان، خطر ابتلا به این عارضه را افزایش می‌دهد.

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------