اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,ویروس کرونا

ویروس کرونا به مرزهای ایران نزدیک شد/ مراقبت‌ها ادامه دارد

در پی مشاهده مواردی از کروناویروس در کشورهای همسایه، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در توییتی نوشت که…


بانداژ الکتریکی زخم را درمان می کند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,بانداژ الکتریکی زخم
محققان یک بانداژ الکتریکی ابداع کرده اند که با ارسال پالس های ضعیف الکتریکی زخم را درمان می کند.

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، مدتی است که دانشمندان می دانند جریان های الکتریکی به درمان زخم های قدیمی کمک می کنند. هرچند واحدهای الکتروتراپی هم اکنون وجود دارند، اما آنها بسیار سنگین و پیچیده هستند. به همین دلیل دانشمندان یک «بانداژ الکتریکی» ابداع کرده اند که از حرکت کردن بدن فرد الکتریسیته تولید می کند.

 

گروهی از محققان دانشگاه ویسکانسن مدیسون این بانداژ را ساخته اند که در حقیقت یک باند حاوی سیم پیچی است و روی بدن بیمار بسته می شود. این باند حاوی تجهیزات الکترونیکی مانند نانوژنراتورها است که انرژی حرکات قفسه سینه فرد را هنگام تنفس برداشت می کند.

 

این روند پالس های الکتریکی ضعیفی تولید می کند که به الکترودهای موجود در باند ارسال می شود. این روند در مرحله بعد به بافت مجروح می رسد.

 

دستگاه هنگام آزمایش روی موش ها توانست زخم های پوستی را طی سه روز درمان کند. این درحالی است که در وضعیت معمول درمان چنین زخمی ۱۲ روز طول می کشد.

 

همچنین میزان الکتریسیته ای که در این بانداژ به زخم وارد می شود هیچ خطری برای زخم ندارد.

 

هم اکنون دانشمندان مشغول بررسی نقش پالس های الکتریکی در درمان زخم ها هستند. آنها تصمیم دارند این فناوری را روی خوک ها آزمایش کنند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------