اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,وارفارین

وارفارین را چه موقع از شبانه‌روز مصرف کنیم؟

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که زمان مصرف داروی وارفارین بر اثربخشی آن تاثیری ندارد. به گزارش ایسنا، در حالی که مدت‌هاست…


شناسایی باکتری افسردگی در روده اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, افسردگی در روده
محققان با بررسی وضعیت سلامت هزار داوطلب موفق به شناسایی دو باکتری خاص در روده انسان شده‌اند که عامل افسردگی و کج خلقی افراد هستند.

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، پیش از این گمانه زنی های مختلفی در مورد رابطه باکتری های روده و سلامت روحی و فکری افراد به عمل آمده بود، اما این اولین بار است که باکتری های مربوط به این موضوع شناسایی می شوند.

 

تحقیق یادشده که در دانشگاه Leuven بلژیک صورت گرفته، نشان می دهد که باکتری های مذکور تعاملات گسترده ای با مغز انسان دارند و لذا روی رفتارها و احساسات انسان ها تاثیر می گذارند.

 

 اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, افسردگی در روده

پیش از این وجود ارتباط میان میکروبیوم های روده و مغز در برخی گونه های حیوانات شناسایی شده بود، اما پژوهش در این زمینه در مورد انسان ها به نتیجه نرسیده بود.

 

این دو باکتری Coprococcus  و Dialister نام دارند و افزایش آنها موجب بیشتر شدن حالت افسردگی در افراد و کاهش کیفیت زندگی افراد می شود. در حال حاضر تلاش برای بررسی فرایندهای شیمیایی ناشی از وجود و فعالیت این باکتری ها در بدن انسان ادامه دارد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------