اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,بیماران سرطانی

افزایش بقای بیماران سرطانی با روش نوین ام. آی. تی

روش‌های متعددی برای از بین بردن سرطان وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به شیمی درمانی و پرتودرمانی اشاره کرد اما در حال…


درمان موثر سرطان کبد با امواج رادیویی اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,سرطان کبد
محققان با استفاده از امواج رادیویی غیر گرمایی، راهکار جدیدی را برای جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی کبد در هر جای بدن بدون هر نوع آسیب به سایر بافت‌ها ابداع کردند. 

در این تحقیقات که با استفاده از موش‌ها انجام گرفت، محققان سلول‌های سرطانی انسان را به موش‌ها تزریق کردند تا متداول‌ترین نوع سرطان کبد موسوم به hepatocellular carcinoma (HCC) را در آن‌ها ایجاد کنند. سپس این جانوران را در معرض امواج رادیویی با شدت خاص قرار دادند که شدت آن کمتر از شدت امواجی است که در اثر مکالمه با تلفن همراه به بدن انسان وارد می‌شود.

به منظور آماده‌سازی سلول‌های سرطانی برای دریافت این امواج از یک دستگاه جدید موسوم به AM RF EMF استفاده شد که توسط محققان آلمانی اختراع شده و یک کانال کلسیم خاص موسوم به Cav3.2 را در سطح سلول‌های HCC باز می‌کند اما بر سایر سلول‌ها هیچ اثری ندارد. این کانال کلسیم عملکردی مانند یک آنتن دارد و امکان عبور امواج رادیویی از غشای سلول‌های HCC را فراهم می‌کند. این امواج پس از ورود به درون سلول مانع رشد آن شده و در نتیجه موجب کاهش اندازه و حتی نابودی تومور سرطانی می‌شوند.

 

به گفته محققان این تکنیک حتی در زمانی که بیمار متاستاز کرده و سرطان به سایر اندام‌های بدن سرایت کرده نیز کاربرد دارد.

 

گام بعدی محققان شناسایی دقیق جریان‌های ترارسانی سیگنال‌هایی است که اثر بازدارندگی بر سلول‌های سرطانی دارند.

 

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه EBioMedicine منتشر شده است.

 

 ایرنا  

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------