جهانپور: 44 مورد جدید مبتلا به کرونا/ قربانیان کرونا به 19 نفر رسید اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونا
رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت از افزایش تعداد جان باختگان ناشی از کرونا خبر داد. 

 کیانوش جهانپور در نشست خبری روزانه خود  در خصوص مبتلایان به کرونا گفت: از روز گذشته ۴۴ مورد جدید به تعداد مبتلایان به کرونا افزایش یافته است.

 

وی ادامه داد: از روز گذشته تا امروز تعداد فوت شدگان ناشی از ویروس کرونا به ۱۹ نفر افزایش یافته است.

 

جهانپور گفت: آمار تشخیص قطعی مبتلایان به کرونا به ۱۳۹ نفر رسیده است که بیشترین تعداد مبتلایان در قم و بعد از آن گیلان است.

 

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به جزئیات مبتلایان در نقاط مختلف کشور گفت: ۱۵ مورد جدید در قم، ۹ مورد در گیلان، دو مورد در سیستان و بلوچستان، ۴ مورد در تهران، یک نفر در استان مرکزی، سه نفر در خوزستان و یک نفر در کرمانشاه، یک نفر در اردبیل، یک نفر در مازندران، یک نفر در لرستان، دو نفر در فارس، دو نفر در کهگیلویه و بویراحمد، یک نفر در سمنان و یک نفر هم در هرمزگان از ظهر دیروز تا امروز ابتلایشان قطعی شده است.

 

وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه وزارت بهداشت یادآور شد: در هفت آزمایشگاه نمونه های مربوط به ویروس کرونا بررسی می شد که تا پایان هفته ۱۵ آزمایشگاه در سراسر کشور نمونه های مربوط به کرونا را مورد آزمایش قرار خواهند داد و امیدواریم در هفته آینده ۲۲ آزمایشگاه مرجع در سراسر کشور داشته باشیم.

 

قطعی بودن ابتلای یک نفر به ویروس کرونا در کهگیلویه وبویراحمد

ابتلای یک نفر به ویروس بیماری کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد تایید شد.

 

 رییس دانشگاه علوم پزشکی این استان با اشاره به انتشار خبر زیر نویس شبکه خبر مبنی بر ابتلای ۲ کهگیلویه و بویراحمدی به ویروس کرونا گفت: صبح امروز تست یک نفر بیمار مبتلا به ویروس کرونا در یاسوج مثبت اعلام شد.

 

دکتر پزدانپناه افزود: این بیمار هم استانی چند روزی در بیمارستان شهید جلیل یاسوج بستری بود که با بهتر شدن حال عمومی و بهبود نسبی از بیمارستان مرخص شده و در حال حاضر در منزل به درمان خود ادامه می دهد.

 

آقای یزدانپناه افزود: ساعتی پیش از سوی سخنگوی وزارت بهداشت و زیرنویس شبکه خبر، خبری مبنی بر وجود ۲ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در یاسوج اعلام شد که این موضوع هم اکنون در دست بررسی است.

 

وی ادامه داد:  آخرین آمار کرونا تا ظهر امروز به نقل از وزارت بهداشت در بیست و چهار ساعت گذشته ۴۴ مورد جدید و قطعی ابتلا در کشور ثبت شده است.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی این استان افزود: آمار تفکیکی این ۴۴ مورد، قم ۱۵ نفر، گیلان ۹ نفر، تهران ۴ نفر، استان مرکزی ۱ نفر، خوزستان ۳ نفر، سیستان و بلوچستان ۲ نفر، کرمانشاه ۱ نفر، اردبیل ۱ نفر، مازندران ۱ نفر، لرستان ۱ نفر، فارس ۲ نفر، سمنان ۱ نفر، کهکیلویه و بویر احمد ۲ نفر و هرمزگان ۱ نفر علام شده است.

 

دکتر یزدانپناه با اشاره به اینکه مردم اخبار مربوط به این بیماری را از مبادی رسمی پیگیری کرده و به شایعات توجه نکنند گفت: رعایت نکات بهداشتی، حاضر نشدن در اماکن عمومی و پرهیز از سفرهای غیر ضرور در پیشگیری از انتشار این بیماری بسیار موثر است.

 

کرونا وارد استان اردبیل شد

طبق اطلاعیه امروز ۷ اسفندماه وزارت بهداشت جواب آزمایش یکی از بیماران استان اردبیل مبتلا به کرونا تائید شده است.

 

تاکنون ۱۱ نفر بستری مشکوک به بیماری کرونا اطلاع رسانی شده بود که تاکنون جواب آزمایش ۴ نفر در استان منفی بود. 

 

امروز اولین بیمار کرونا در استان اردبیل مشخص شد.

 

هنوز دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل این خبر را تائید نکرده و جزئیات کنترل و ایزوله این بیمار در بیمارستان های استان مشخص نیست.

 

ابتلای ۳ خوزستانی به کرونا / فوت بیمار اندیمشکی

خوزستان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به ابتلای سه خوزستانی به کروناویروس، از مرگ یکی از این بیماران خبر داد.

 

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تا پیش از ظهر امروز (۷ اسفندماه) ابتلای سه خوزستانی از اهواز، اندیمشک و هندیجان به کروناویروس تایید شده است.

 

وی افزود: بیمار اندیمشکی مبتلا به کروناویروس فوت کرده است.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: در حال حاضر ۲۳ مورد مشکوک به کروناویروس در خوزستان وجود دارد که آزمایش‌های لازم از این بیماران اخذ شده و منتظر جواب آزمایش‌ها هستیم. این بیماران اکنون در قرنطینه هستند.

 

 

۲۳ مورد مشکوک به کرونا در هرمزگان شناسایی شدند

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از شناسایی ۲۳ مورد مشکوک به کرونا در استان خبر داد و گفت: آزمایش های اولیه بر روی این بیماران انجام شده و منتظر اعلام نتیجه هستیم.

 

دکتر حسین فرشیدی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ، تمام بیماران مشکوک با علایم تنفسی بستری و نمونه برداری از آنها انجام می شود.

 

به گفته وی تاکنون دو مورد از موارد مشکوک مثبت بوده که یکی از آنها فوت و دیگری وضعیتش رو به بهبود است ، اکنون هرمزگان از نظر حساسیت بالای بیماری در حالت نیمه قرمز قرار دارد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با توجه به ورود شمار بالای مسافر به استان در روزهای اخیر، مقرر شده در مبادی ورودی همه شهرهای استان، راه آهن و فرودگاه‌ها، بویژه در بندرعباس و جزایر، کنترل اولیه مسافران صورت گیرد تا درصورت ابتلاء فردی به ویروس کرونا، شخص به قرنطینه منتقل شود.

 

وی بر رعایت بهداشت فردی، شستن مرتب دست‌ها با آب و صابون، به حداقل رساندن تماس دست‌ها با اشیاء غیر آشنا در محیط بیرون، کاهش سفرهای غیر ضروری، استفاده از ماسک در افراد بیمار و کسانی که در محیط‌های عمومی فعالیت می‌کنند، تاکید کرد.

 

۶۵ بیمار مشکوک به کرونا در لرستان بستری هستند

خرم‌آباد- رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه ۶۵ بیمار مشکوک به کرونا در این استان بستری و تحت نظر پزشک هستند، گفت: از این افراد نمونه گیری شده و نتیجه آن به اطلاع خواهد رسید.

 

محمدرضا نیکبخت در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه دو نفر در لرستان به کرونا مبتلا شده‌اند و تست آنها مثبت اعلام شده است، اظهار داشت: در حال حاضر ۶۵ نفر مشکوک به ابتلای به ویروس کرونا در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند.

 

وی یادآور شد: از این افراد نمونه گیری شده و فعلاً تحت نظر پزشکان هستند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر لزوم رعایت موارد بهداشتی برای پیشگیری از ابتلای به کرونا ویروس گفت: مردم فعلاً به مهمانی و مسافرت و بازار و مکان‌های تجمع نروند و از روبوسی با افراد خودداری کنند.

 

نیکبخت افزود: شستشوی مرتب دست‌ها و رعایت موارد بهداشتی مدنظر مردم قرار بگیرد.

 

۲ نفر در سیستان و بلوچستان به ویروس کرونا مبتلا شدند

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر گفت: هم‌اینک ٣۵ بیمار مشکوک در حوزه این دانشگاه بستری هستند که آزمایش ۲ نفر به ویروس کرونا مثبت اعلام شده است.

 

دکتر محمد مهران امینی فرد روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: تمامی موارد مشکوک به ویروس کرونا تحت نظر و اقدامات لازم جهت افزایش ایمنی بیماران بستری و کارکنان مراکز درمانی انجام شده ولی با توجه به شرایط منطقه باید بیش‌از پیش توصیه‌های ایمنی و بهداشتی را رعایت کنیم.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------