چاپ سه بعدی آداپتور تبدیل دستگاه آپنه خواب به ابزار تنفس مصنوعی اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,چاپ سه بعدی
یک شرکت تجاری در آمریکا از دریافت مجوز سازمان غذا و داروی این کشور به منظور تولید آداپتورهای دستگاه آپنه خواب با چاپگر سه بعدی برای تولید ابزار تنفس مصنوعی خبر داد. 

به گزارش مهر به نقل از انگجت، همزمان با رقابت مؤسسات فناوری در سراسر جهان برای تولید دستگاه‌های تنفس مصنوعی به منظور مقابله با ویروس کرونا، برخی شرکت‌ها نیز در تلاش هستند دستگاه‌های دیگری را با تغییراتی اندک به ابزار تنفس مصنوعی مبدل کنند.

 

شرکت فرم لبز، با دریافت مجوزهای لازم از چاپ نوعی آداپتور با چاپگر سه بعدی خبر داده که با افزودن آن به دستگاه‌های آپنه خواب می‌توان از آنها برای تنفس مصنوعی دادن به مبتلایان به کرونا استفاده کرد. این دستگاه در اصل به روند تنفس افرادی که در حین خواب با اختلال تنفس مبتلا می‌شوند، کمک می‌کند.

 

 اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,چاپ سه بعدی

فرم لبز می‌گوید تمامی بیمارستان‌ها با استفاده از چاپگرهای سه بعدی خود قادر به تولید آداپتورهای یادشده هستند و از آن با موفقیت در چند مورد برای نجات جان بیماران مبتلا شده به کرونا استفاده شده است. این شرکت ۱۵۰ چاپگر سه بعدی را در مرکز خود در ماساچوست به چاپ سه بعدی این ابزار تی شکل اختصاص داده تا هر روز ۳۰۰۰ واحد از آنها را تولید کند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------