تشخیص کرونا در ۳۰ دقیقه با تست جدید ادرار و خون اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, کرونا
تحقیقات نشان می دهد یک روش آزمایشگاهی می تواند با تحلیل نمونه ادرار ، خون یا بزاق ظرف ۳۰ دقیقه ابتلا به کووید۱۹ را شناسایی کند. 

به گزارش مهر به نقل از پرس اسوسیشن، محققان روش تستی را شناسایی کرده اند با تحلیل نمونه ادرار، خون یا بزاق فرد افراد می تواند پس از ۳۰ دقیقه ابتلای آنان به کووید۱۹ را شناسایی کند.

 

این روش که به نام RT-LAMP شناخته شده شامل بررسی ماده ژنتیکی یا RNAویروس کرونا در نمونه های آزمایشگاهی است. RT-LAMP روشی شناخته شده  است که قبلا برای ردیابی ویروس هایی مانند زیکا و ابولا نیز به کار رفته است.

 

محققان استفاده از این روش برای تشخیص کووید ۱۹ را در یک پژوهش بررسی کردند. به گفته لورا لمب یکی از کارشناسان سیستم خدمات درمانی در ایالت میشیگان آمریکا، هدف اصلی این پژوهش بررسی سریع یک تست تشخیصی بوده است.

 

به گفته محققان این روش در مقایسه با موارد دیگر ارزانتر است و موانع کمتری برای انجام آن وجود دارد. همچنین نتیجه چنین آزمایشی بسیار سریع تر از روش PCR مشخص می شود. PCR روشی است که هم اکنون در سراسر جهان برای تشخیص ابتلا به کووید۱۹ استفاده می شود.

 

برای این منظور محققان روی نمونه های شبیه سازی شده از بیماران آزمایش هایی انجام دادند. نمونه های آزمایشگاهی شبیه سازی شده دارای مواد ژنتیک Sars-Cov-۲ مصنوعی بودند. از سوی دیگر نمونه های آزمایشگاهی با ویروس واقعی Sars-CoV-۲ نیز در این تحقیق بررسی شدند. هر دو نوع نمونه های آزمایشگاهی با روشRT-LAMPو همچنین PCR آزمایش شدند.

 

در این پژوهش محققان توانستند با استفاده از روشRT-LAMPویروس Sars-CoV-۲  را در نمونه های شبیه سازی ظرف ۳۰ تا ۴۵ دقیقه شناسایی کنند.

 

به گفته محققان تست RT-LAMP با دقت ۹۵ درصد نمونه های آزمایشگاهی با مواد ژنتیک مصنوعی  ویروس کرونا را شناسایی کرد.این درحالی است که دقت تستPCR در تشخیص این نوع نمونه های آزمایشگاهی ۹۰ درصد اعلام شده است.

 

به گفته محققان این پژوهش نشان می دهد روش تست مذکور می تواند مواد ژنتیکی Sars-CoV-۲  را که به نمونه های آزمایشگاهی داوطلبان اضافه شده بود، تشخیص دهد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------