علت افزایش قیمت تست کرونا چیست؟ اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,قیمت تست کرونا
آزادمنش درباره تست کرونا گفت: تست استاندارد ما مولکولی است که در تشخیص بیماری ۵۹۰ هزار تومان و این قیمت مصوب در بخش دولتی ۲۳۰ یا ۲۵۰ هزارتومان است. 

برنامه گفتگوی اجتماعی رادیو گفت‌وگو با موضوع «اوضاع وخیم کرونا» میزبان کیهان آزادمنش (استاد انستیتو پاستور ایران، مدیر گروه ویروس‌شناسی و سرپرست تیم پاسخ سریع بیماری‌های عفونی انستیتو پاستور ایران) بود. 

 

کیهان آزادمنش درباره تغییر رفتار ویروس کرونا با اشاره به اینکه بیشتر با نمونه‌های آزمایشگاهی این افراد مرتبطم، گفت: دوماه قبل تلاش کردیم تمام افرادی که با این بیماران مرتبط بودند، تست کنیم، چون تعداد بیماران زیاد نبود و تشخیص دادیم که شاید از این راه امکان کنترل بیماری وجود داشته باشد. 

 

وی ادامه داد: تا سه هفته اخیر به جایی رسیدیم که مثلاً بیش از نیمی از نمونه‌های ما درحال مثبت شدن(ابتلا به کرونا) بودند و این نشان می‌دهد که تست کنیم یا خیر فرقی ندارد، چون به‌هرحال ابتلا وجود داشت. 

 

آزادمنش عنوان کرد: آماری که ما اعلام می‌کنیم واقعی نیست و بیشتر است، اما چون برای ما ارزش‌افزوده‌ای ایجاد نمی‌کند تست بیشتر انجام نمی‌دهیم و این توهمی برای هموطنان ایجاد می‌کند که به‌عنوان نمونه روزانه ۲۵۰۰ نفر به تعداد بیماران اضافه می‌شود، اما شاید تعداد ابتلا خیلی بیشتر از این میزان باشد، اما کسانی را تست می‌کنیم که به مدیریت بیماری کمک کند. 

 

استاد انستیتو پاستور ایران با بیان تغییر یا عدم تغییر ویروس نیازمند شواهد است، تشریح کرد: هر ویروسی که گردش پیدا می‌کند جهش‌هایی دارد؛ البته بعضی ویروس‌ها مانند HIV جهش‌های زیادی دارد، اما این ویروس مانند ایدز نیست و جهش‌هایش کمتر است، اما جهش‌هایی از آن‌ گزارش شده که بعضی موجب تکثیر بیشتر بیماری شدند. 

 

آزادمنش با اشاره به عملکرد دستگاه‌های مختلف بیان کرد: معتقدم بعضی بخش‌ها عملکرد خوبی داشتند و دوهفته پیش به خاطر کرونا مشهد رفتم و برایم دیدن حرم خالی خیلی غریب بود و حتی نهادهای مذهبی ما تا این اندازه تعهد داشتند که خلوت‌سازی به دلیل کرونا را انجام دهند. 

 

وی افزود: ما بیمارستانی ۶۱۰ تخت‌خوابی آنجا داریم و از یک ماه قبل با کمتر شدن فشارها کارهای معمولی را انجام می‌داد، اما از جمعه دوهفته قبل دوباره بیمارستان کرونا شد. 

 

این متخصص بیماری‌های عفونی درباره افزایش قیمت تست کرونا گفت: شاید تست‌های غیرلازم به بیماران پیشنهاد می‌شود و این عطشی ایجاد می‌کند که فلان تست هم باید انجام شود و قیمت بیشتر می‌شود. تست استاندارد ما مولکولی است که در تشخیص بیماری ۵۹۰ تومان و این قیمت مصوب در بخش دولتی ۲۳۰ یا ۲۵۰ هزارتومان است. 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------