X

اخبار پزشکی


کووید۱۹,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

۲۸۶ فوتی جدید کرونا در کشور / شمار قربانیان از ۷۷هزار نفر گذشت

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور ۲۸۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و به این ترتیب شمار…

یک واکسن برای تمام ویروس‌های آنفلوآنزا اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,واکسن
واکسن جدید بر اساس هماگلوتینین کایمریک ساخته شده و می تواند نیاز به واکسیناسیون مجدد سالانه را از بین ببرد. 

 به گزارش اسپوتنیک به نقل از « نیچر مدیسن»، محققان بیمارستان «ماونت سینای» نیویورک، نتایج کارآزمایی اولیه بالینی واکسنی را معرفی کردند که تنها واکسن اونیورسال در جهان علیه تمام انواع آنفلوآنزا خواهد بود.

 

واکسن جدید هماگلوتینین کایمریک (HA) ساخته شده و می تواند نیاز به واکسیناسیون مجدد سالانه را از بین ببرد. واکسن معمولی ضد آنفلوآنزا، آنتی بادی های خنثی کننده را که به حوزه خاصHA - پروتئین روی غشاء ویروسی هدایت می شوند، القا می کند که به پاتوژن کمک می کند با گیرنده های سلولی همکاری کند و به داخل آن‌ها نفوذ کند.

 

اما این «دومن» می تواند تغییر کند که به ظاهر شدن انواع جدید ویروس منجر خواهد شد و می تواند در مقابل تمام واکسن های موجود مقاوم باشد. واکسن جدید علیه بخش دیگر HA سمتگیری شده است که کمتر دچار تغییر می شود و بدین ترتیب می توان انواع دیگر ویروس ها را از بین برد.

 

در جریان اولین فاز کارآزمایی بالینی، ایمنی و بی خطر بودن واکسن در نزد 65 داوطلب در آمریکا ارزیابی شد. این واکسن می تواند پاسخ ایمنی قوی را برانگیزد که حدود 18 ماه حفظ خواهد شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------