X

واکسن کرونای فایزر به ایران اهدا می‌شود، اما امکان انتقال و نگهداری‌اش وجود ندارد! | واکسن کرونا فقط برای ۱۵ میلیون ایرانی اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,واکسن کرونا
رییس جمعیت هلال احمر تاکید کرد که در صورت بروز بحرانی نظیر زلزله احتمالی در تهران یکی از چالش‌ها در حوزه نجات خواهد بود.

به گزارش ایسنا، کریم همتی در نشست خبری پیش از ظهر امروز خود درباره میزان آمادگی در برابر بحران‌ها و مخاطرات گفت: اگر موضوع شارژ انبارها به عنوان یک موضوعی که برای تامین اقلام آن تحت فشار هستیم، نبود من به جرات به شما می‌گفتم که در شرایط مناسبی هستیم.

 

وی یکی از چالش‌های پیش روی تهران در بحرانی نظیر زلزله احتمالی را مساله نجات دانست و گفت: در بحث امداد مشکل چندانی نخواهیم داشت، اما در موضوع نجات چالش‌های جدی داریم.

 

۱۹ تا ۲۹ میلیون دز واکسن کرونا

رییس جمعیت هلال احمر در ادامه آخرین جزئیات خرید واکسن از سوی این جمعیت را تشریح و در عین حال تاکید کرد که نیاز کشور به ۱۹ تا ۲۹ میلیون دوز واکسن است.

 

همتی درباره خرید واکسن گفت: در مورد واکسن تلاش‌هایی انجام شد و پس از دستور مقام وزارت نیز ما به جد تلاش‌های خود راآغاز کردیم. ما از منابع معتبر و البته سورس شرقی برای واردات یک میلیون دوز واکسن اقدام خواهیم کرد چرا که شرایط نگهداری این واکسن‌ها با شرایط ما هماهنگ تر است.

 

همتی ادامه داد: در مورد واکسن‌های اهدایی از کشورهای غربی نیز ما پیگیر موضوع هستیم اما بحث نگهداری این واکسن‌ها مشکل است و ممکن است امکان انتقال آن با هواپیما وجود داشته باشد اما با توجه به دمای منفی ۷۰ درجه در عرضه مشکل خواهیم داشت. به ۱۹ تا ۲۹ میلیون دوز واکسن نیاز داریم، قرار نیست کل کشور واکسینه شوند بلکه افراد آسیب‌ پذیر باید آن را دریافت کنند.

 

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به برخی نگرانی‌ها پیرامون توزیع واکسن تاکید کرد که سازمان غذا و دارو مانند همیشه بر این موضوع نظارت خواهد کرد و واکسن به دست نیازمندان خواهد رسید.

 

همتی گفت: جمعیت هلال احمر یک میلیون دوز واکسن را خریداری خواهد کرد، مابقی واکسن‌ها که حدود ۲۰ میلیون دوز خواهد بود از سوی وزارت بهداشت تامین خواهد شد. 

 

وی درباره میزان واکسن اهدایی نیز گفت: میزان این واکسن حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار دوز و مربوط به شرکت فایزر است.

 

رییس جمعیت هلال احمر درباره اینکه چرا با وجود تاکید وزیر بهداشت مبنی بر دنبال کردن اخبار واکسن از سوی شخص وزیر در مورد واکسن اطلاع رسانی کرده است، گفت: این سخن وزیر در مورد تولید واکسن بود، در مورد خرید واکسن شخص وزیر به هلال احمر ماموریت داده است. 

 

وی با انتقاد شدید از کشورهای غربی در ایجاد محدودیت برای خرید واکسن گفت: کشورهایی که ادعای آزادی و دموکراسی دارند مانع از دسترسی ما برای خرید واکسن می‌شوند.

 

مدیریت بحران مقصران حادثه در ارتفاعات شمال تهران را معرفی کند

رئیس جمعیت هلال احمر در پاسخ به پرسش ایسنا درباره ی این که چرا در حادثه رخ داده در کوههای شمال تهران تنها مردم به عنوان مقصر معرفی شده و اشاره ای به سهم دستگاه‌هایی که علی رغم اعلام هشدار برای تعطیلی حاضر به پایان فعالیت خود نمی شوند، گفت: ما تنها یکی از دستگاه‌ها و بخش های مدیریت بحران هستیم و متولی اصلی سازمان مدیریت بحران کشور است . در این زمینه باید این سازمان دستگاههایی را که تخلف کرده است شناسایی و معرفی کرده و به این موضوع رسیدگی کنند.

 

همتی در ادامه به حادثه رخ داده در ارتفاعات شمال تهران نیز اشاره کرد و گفت: در این حادثه ۱۴ نفر از سوی امداد گران جمعیت هلال احمر نجات داده شدند متاسفانه در میان فوت شدگان نیز یکی از دندانپزشکان حاذق کشور نیز حضور داشت.

 

وی گفت: بیش از ۱۰۰ نفر نیز در روز جمعه از این منطقه نجات داده شدند، هلال احمر به عنوان متولی جستجوی این حادثه بوده و سازمانها و نهادهایی نظیر فدراسیون کوهنوردی در بخش هایی از عملیات به ما کمک کرده و به هیچ عنوان متولی این موضوع نیستند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------