X

اخبار پزشکی


کووید۱۹,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

۲۸۶ فوتی جدید کرونا در کشور / شمار قربانیان از ۷۷هزار نفر گذشت

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور ۲۸۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و به این ترتیب شمار…

ویروس جهش یافته کرونا موجب بیماری شدیدتر نمی‌شود اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,ویروس جهش یافته
یک مطالعه جدید هیچ تفاوت قابل توجهی در میزان بستری شدن در بیمارستان یا افزایش میزان مرگ و میر را بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا نشان نداده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، در حالی که محققان در مورد ویروس جهش یافته و جدید کرونا که سرایت پذیری بیشتری دارد و اولین بار در انگلیس یافت شد، نگران هستند، یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که این نوع جدید، کشنده‌تر از سایر گونه‌های این ویروس نیست.

 

محققان "بهداشت عمومی انگلیس"(Public Health England) که یک آژانس بهداشت عمومی دولتی است، بر روی ۱۷۶۹ نفر که به ویروس جهش یافته و مسری‌تر کرونا مبتلا شده بودند، مطالعه کردند. همچنین یک گروه ۱۷۶۹ نفره که به ویروس اصلی کرونا مبتلا شده بودند، به عنوان مرجع در نظر گرفته شدند.

 

این مطالعه به طور قابل توجهی نشان داد که از نظر آماری تفاوت معنی داری در میزان بستری شدن در بیمارستان یا میزان مرگ و میر بین دو گروه وجود ندارد.

 

سویه جدید کروناویروس مورد مطالعه، همان سویه‌ای است که طی روزهای اخیر در اروپا و ایالات متحده آمریکا در حال گسترش است. نتایج این مطالعه جدید حامل این خبر خوب است که فعلا ویروس کشنده‌تری در کمین ما نیست.

 

نوع جدید عفونی‌تر کروناویروس برای اولین بار در انگلیس در ماه سپتامبر یافت شد و نگرانی‌های زیادی را برانگیخت.

 

در حالی که به نظر می‌رسد این ویروس جهش یافته و جدید، کشنده‌تر نیست، اما باید به خاطر داشت که مسری‌تر است و قابلیت شیوع و گسترش بیشتری دارد.

 

تا به امروز، این ویروس جدید در ۱۸ کشور دیگر از جمله سراسر اتحادیه اروپا و چند کشور آسیایی یافت شده است. همچنین شیوع این سویه جدید در ایالات متحده تایید شده است.

 

لازم به ذکر است که مطالعه‌ای که به این یافته‌های جدید رسیده است، یک آزمایش تطبیقی و همسان است، به این معنی که افراد از هر دو گروه از نظر سن، جنس، مکان و سایر عوامل مهم برای نتیجه‌گیری مناسب بین دو سویه مختلف با هم مطابقت دارند.

 

در این مطالعه همچنین احتمال بیشتر برای ابتلای مجدد بر اثر ابتلا به سویه جدید کروناویروس دیده نشد که این هم خبر خوبی است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------