X

سفرهای گسترده به شهرهای قرمز زنگ خطر پیک چهارم کرونا اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونا
معاون استاندار تهران ضمن انتقاد از سفرهای گسترده از مبدأ تهران ظرف روزهای گذشته تاکید کرد: این سفرها زنگ خطری برای شکل گیری پیک چهارم کرونا است.

به گزارش ایسنا، شکرالله حسن بیگی در پایان جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران گفت: جلسات ستاد مقابله با کرونا استان تهران هر هفته در روزهای دوشنبه برگزار می شود و گزارش هایی از عملکرد اجرایی طرح شهید سلیمانی در این استان ارائه و موضوع مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 

وی افزود: در خصوص بازگشایی مدارس ما به مصوبه قبلی ایراداتی داشتیم که نظراتمان را به وزارت کشور اعلام کردیم، اما در این جلسه دکتر زالی اعلام کردند که بر اساس آخرین تصمیمات حضور دانش آموزان در مدارس الزامی نیست و به صورت اختیاری می توانند در مدارس حضور پیدا کنند.

 

وی ادامه داد: متاسفانه یک درصد در پذیرش بیماران در بخش ویژه شاهد افزایش بودیم و این نشان از کمرنگ شدن رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی است. میانگین رعایت فاصله گذاری اجتماعی در حال حاضر ۷۷ درصد است، در حالیکه برای اثرگذاری مطلوب باید این میانگین بیش از ۹۰ درصد باشد.

 

وی افزود: هر چند که شاهد سیر نزولی آمارها در بیماری کرونا هستیم، اما باید رعایت پروتکل ها را به صورت جد در دستور کار قرار دهیم تا شاهد پیک چهارم نباشیم. ما در اجرای محدودیت ها تابع ستاد ملی کرونا هستیم.

 

معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص گونه جهش یافته کرونا ویروس با عنوان کرونا انگلیسی گفت: متاسفانه مواردی که از این گونه در کشور مشاهده شده است عموما در استان تهران بوده اما دوستان دانشگاه های علوم پزشکی پیگیر هستند تا افرادی که با مبتلایان به این نوع در ارتباط بودند و همچنین خانواده هایشان مورد رصد و پیگیری قرار گیرند.

 

به گفته وی، بر اساس آخرین گزارشات ۰.۰۲ درصد در مراجعات به بیمارستان ها شاهد افزایش هستیم. لذا بار دیگر از همه شهروندان درخواست می کنیم که رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را در دستور کار خود قرار دهند. متاسفانه ظرف روزهای گذشته مسافرت های گسترده را از مبدأ تهران شاهد بودیم به ویژه به استان هایی همچون مازندران که عمده شهرهای آن قرمز هستند و این موضوع می تواند موجب انتقال بیماری به تهران شود، لذا به عنوان زنگ خطری برای ما قلمداد می شود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی