X

نیاز به داوطلب برای مرحله دوم واکسن «کووپارس»/ادعای رئیسی: هیچ مسئولی تاکنون از واکسن کرونا استفاده نکرده است!واکسن کرونا ,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
محقق اپیدمیولوژیک پروژه واکسن ایرانی کووید «کووپارس» گفت: دلیل دوز استنشاقی کووپارس این است که ویروس بیماری کووید ۱۹ در حلق و بینی می نشیند و واکسن در این ناحیه ایمنی ترشحی ایجاد می کند. 

 به گزارش مهر، دکتر مسعود سلیمانی محقق اپیدمیولوژی پروژه واکسن کووپارس (مؤسسه تحقیقاتی و سرم سازی رازی) امروز ۱۸ اسفندماه ۹۹ در سایت کارآزمایی بالینی کووپارس در محل بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) گفت: برای اینکه نتایج مطلوب هر دارو و واکسنی نشان داده شود باید بی خطری آن به اثبات برسد و باید بدانیم که پروژه واکسن کووپارس هنوز در مرحله مطالعه است.

 

وی افزود: تا کسب نتایج کامل هنوز باید تحقیقات بیشتری صورت گیرد اما در مورد واکسن کووپارس باید گفت که ارزیابی نهایی از روز ۳۵ ام تزریق به آخرین نفر می‌توان ارزیابی نهایی را اعلام کرد.

 

سلیمانی یادآور شد: ارزیابی نهایی اطلاعات زیادی به ما می‌دهد و در آن زمان ایمنی و اثربخشی واکسن نشان داده می‌شود. گزارش نهایی به سازمان غذا و دارو ارائه می‌شود و درخواست تولید ارائه خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: برای ارزیابی هر چه بیشتر واکسن نیاز به داوطلب داریم که افراد سالم ۱۸ تا ۵۵ سال که در نزدیکی سایت واکسن کووپارس در تهران (بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص)) زندگی می‌کنند می‌توانند داوطلب این واکسن شوند.

 

محقق اپیدمیولوژیک پروژه واکسن ایرانی کووید «کووپارس» گفت: مطالعات گسترده ای از یکسال پیش برای واکسن کووید ۱۹ در مؤسسه تحقیقات سرم سازی رازی در حال انجام است و نتایج تحقیقات نشان داده است که واکسن از ایمنی لازم برخوردار است اما باید مستندات به مراجع فنی ارائه شود تا بی خطر بودن آن برای همه ثابت شود.

 

وی افزود: واکسن در سه دوز، دو دوز اولیه تزریقی با فاصله یک هفته‌ای و دوز ثانویه استنشاقی در فاصله یک ماه بعد از آن ارائه می‌شود. دلیل دوز استنشاقی نیز این است که ویروس بیماری کووید ۱۹ در حلق و بینی می‌نشیند و این ایده از سوی محققان مؤسسه رازی داده شد که اگر ایمنی ترشحی ایجاد شود بهتر می‌توان با این بیماری مقابله کرد.

 

رئیسی: هیچ مسئولی تاکنون از واکسن کرونا استفاده نکرده است

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: هیچ مسئولی تاکنون از واکسن کرونا استفاده نکرده و هیچگونه تبعیضی در تزریق واکسن وجود ندارد.

 

واکسن کرونا ,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
 

علیرضا رئیسی روز دوشنبه افزود: هیچ مسئولی تاکنون از واکسن کرونا استفاده نکرده و طبق برنامه ستاد کرونا به گروه‌های مشخص واکسن تزریق می‌شود.

 

وی ادامه داد: تا کنون چندین گروه و فاز‌های مختلف مشخص شده و زیر ۱۶ سال نیز احتیاج به واکسن ندارد.

 

رییسی همچنین گفت: کمترین مشکل را در رعایت پروتکل‌ها با نماز جمعه‌ها داشتیم و همه به خوبی رعایت کردند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی