X

اخبار پزشکی


ایرج حریرچی،اخبار پزشکی،خبرهای پزشک

حریرچی: سه شهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند

معاون کل وزارت بهداشت گفت: در این هفته تنها سه شهر ایران در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته اند. به گزارش باشگاه خبرنگاران،…

ارتباط خستگی با افزایش ریسک حمله قلبی در مردانحمله قلبی,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
طبق نتایج یک تحقیق جدید، مردانی که خستگی زیادی را متحمل می شوند با احتمال بیشتر حمله قلبی روبرو هستند. 

به گزارش مهر به نقل از ساینس دیلی، به گفته محققان، خطر سکته قلبی مرتبط با خستگی به ویژه در مردان ازدواج نکرده، مطلقه و بیوه کاملاً مشهود است.

 

دکتر «دیمیتری پانوف»، سرپرست تیم تحقیق از انستیتوی سیتولوژی و ژنتیک روسیه، در این باره می‌گوید: «خستگی شدید به خستگی مفرط، احساس بی روحی و افزایش تحریک پذیری اشاره دارد. تصور می‌شود که این حالت، واکنش به مشکلات حل نشدنی در زندگی مردم است، به ویژه هنگامی که آنها قادر به انطباق طولانی مدت با عوامل استرس زای روانشناختی نیستند.»

 

در این مطالعه رابطه بین خستگی شدید و خطر سکته قلبی در مردان بدون سابقه بیماری قلبی عروقی بررسی شد. در این مطالعه از داده‌های پروژه بهداشت جهانی سازمان بهداشت جهانی استفاده شد که متشکل از ۶۵۷ مرد در رده سنی ۲۵ تا ۶۴ سال در روسیه بود. شرکت کنندگان به مدت ۱۴ سال تحت نظر بودند.

 

یافته‌ها نشان داد در مقایسه با افراد بدون خستگی شدید روحی، در مردان با سطح متوسط یا بالا خستگی، خطر حمله قلبی در عرض پنج سال ۲.۷ برابر، در ۱۰ سال ۲.۲۵ بار و در طی ۱۴ سال ۲.۱ بار بیشتر بود.

 

محققان متوجه شدند خطر سکته قلبی مرتبط با خستگی به ویژه در مردان ازدواج نکرده، مطلقه و بیوه به ترتیب ۳.۷، ۴.۷ و ۷ بار بیشتر بود.

 

به گفته محققان، زندگی به تنهایی حاکی از حمایت اجتماعی کمتری است که فاکتور پرخطر مستقلی برای سکته قلبی و مغزی است.

 

محققان تاکید می‌کنند تلاش برای بهبود رفاه و کاهش استرس در خانه و محل کار می‌تواند به کاهش خستگی شدید روحی کمک کند. مشارکت در گروه‌های اجتماعی یکی از راه‌های افزایش حمایت اجتماعی و آسیب پذیری کمتر در برابر استرس است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی