نواواکس از تولید واکسن کرونا با ۹۰ درصد کارایی خبر داد | نزدیک به ۵۰ درصد مردم آمریکا واکسینه شدند واکسن,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
نواواکس روز دوشنبه ۲۴ خرداد در ادامه گفته است تزریق دو دوز واکسن، تاثیری ۱۰۰ درصدی در محافظت از ابتلا به نوع آرام یا شدید بیماری کرونا دارد. 

این گزارش می افزاید کارایی واکسن یاد شده برای مقابله با انواع جهش یافته کرونا نیز ۹۳.۲ درصد است.

 

این شرکت آمریکایی طبق تحقیقات و نتایج آزمایش ها، اظهار اطمینان کرده که واکسن تولیدی اش کارایی و توان مقابله با کرونا و انواع جهش یافته آن را دارد.

 

نواواکس در نظر دارد ظرفیت تولید ماهانه واکسن را تا پایان تابستان امسال به ۱۰۰ میلیون دوز برساند و تا پایان سال ۲۰۲۱ این رقم به ۱۵۰ میلیون دوز خواهد رسید.

 

قبلا شرکت های داروسازی« فایزر- بیو ان تک»،« مدرنا» و« جانسون اند جانسون» آمریکا موفق به تولید واکسن های ایمن و کارا در مقابل کرونا شده بودند و بخش عظیمی از کشورهای ثروتمند و غربی از همین واکسن ها برای تزریق به شهروندان استفاده کرده اند.

 

در خود آمریکا تاکنون ۳۰۹ میلیون دوز واکسن تزریق شده و حدود ۱۴۴ میلیون نفر، یعنی بیش از ۴۳ درصد جمعیت آمریکا هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

 

آمریکا که تا چند ماه پیش روزانه بیش از ۲۰۰ هزار مبتلای جدید و حدود چهار هزار مرگ‌ومیر روزانه داشت، روز گذشته تنها پنج هزار و ۲۸۵ مورد جدید ابتلا و ۱۰۰ قربانی کرونا را ثبت کرد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------