درمان بیماران سرپایی کرونا فقط علامتی است/پیش از وخامت بیماری به مراکز درمانی مراجعه کنید کرونا,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
دکتر عابدینی جزئیات جلسه کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ که امروز با حضور دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان قلب شهید رجایی برگزار شد را تشریح کرد. 

به گزارش ایسنا، دکتر عاطفه عابدینی - دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ در خصوص جلسه امروز کمیته که با حضور دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان قلب شهید رجایی برگزار شد، عنوان کرد: در جلسه امروز از اساتیدی که از ابتدای راه و اسفند ۹۸ در تدوین دستورالعمل ها و دستورات درمانی، تشخیصی و آزمایشگاهی همراه کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ بودند و زحمات فراوانی را متحمل شدند، تشکر کردیم. همچنین گزارشی از روند مجموع اقدامات کمیته که در سال ۱۴۰۰ متفاوت با سال گذشته بود، ارائه  و برآیند کار بررسی شد.

 

وی ادامه داد: برآیند اقدامات و دستورالعمل های انجام شده، بازدید از استان هایی که در پیک بودند، مجموع اقدامات آموزشی که برای کادر درمان انجام شده بود، بررسی و ابعاد مختلف کووید از لحاظ سلامت جامعه، کمیته اپیدمیولوژی کمیته زنان، کودکان، افراد مسن و تداخلات دارویی معرفی شدند.

 

عابدینی افزود: با توجه به اینکه در جلسه امروز پزشکانی از رشته های مختلف آی سی یو، ریه و داروسازی حضور داشتند، درخصوص دستورالعمل ها، روش های درمانی، روش بستری موقت که در پیک چهارم انجام و اکنون هم ادامه دارد، نظرخواهی شد.

 

دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ بیان کرد: همچنین فواید و چالش هایی که این طرح هم به همراه داشت بررسی شد، از همکاران استان فارس در جلسه حضور داشتند و درباره تعداد بیماران بستری سرپایی که از روش بستری موقت استفاده کرده و در مدیریت تخت بیمارستان ها کمک آنها بود، صحبت کردند.

 

وی افزود: روش هایی که کمیته علمی و معاونت درمان برای تشکیل تیم های تنفسی، کمیته های ترخیص جهت افزایش چرخش و ترخیص تخت ها برای بستری بیماران جدید استفاده کرده اند هم بررسی و گزارشی ارائه شد. کمیته علمی در راستای تشکیل کمیته های تنفسی در مراکزی که وجود ندارند، آموزش هایی ارائه و در راستای ایجاد آنها اقداماتی انجام خواهد داد. اقدامی که در پیک بیماری در سیستان و بلوچستان نمود پیدا کرد و خوشبختانه در حال حاضر تنها جایی از کشور است که به نظر میرسد شیوع بیماری سیر بهتری دارد و تعداد بیماران جدید بسیار کمتر شده و مدیریت می شود.

 

بنابر اعلام وبدا، عابدینی در پایان تاکید کرد: مهم است که گفته شود دارویی برای بیماران سرپایی کرونا نداریم و درمان فقط علامتی است. مهمتر از درمان دارویی در بیماران سرپایی، آموزش است و البته اینکه بیمار بداند پیش از آنکه اوضاع وخیمی پیدا کند به مراکز درمانی مراجعه کند که در این خصوص تصمیماتی اتخاذ شد و سعی خواهیم کرد خیلی سریع این مصوبات را رسانه ای کنیم.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی