آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,محسن رضایی

قصد دولت برای تعویق گام چهارم؟/ محسن رضایی: خسارت محض است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاخیر در اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران را خسارت محض عنوان کرد. به گزارش ایسنا، محسن رضایی در توییتی…


وزیر دفاع: هیچ سندی مبنی بر دخالت ایران در حادثه آرامکو وجود ندارداخبار,اخبار سیاسی,وزیر دفاع ایران و ژاپن
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفت وگوی تلفنی با وزیر دفاع ژاپن، گفت: اتهاماتی که برخی در مورد حادثه آرامکو به جمهوری اسلامی ایران وارد کرده اند، پایه و اساسی نداشته و هیچ سندی مبنی بر دخالت ایران در این موضوع وجود ندارد و کسانی که ایران را متهم می‌کنند یا نمی‌توانند یا نمی‌خواهند توانایی‌های نظامی ملت یمن را باور کنند.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سرتیپ امیر حاتمی در گفت وگوی تلفنی با «تارو کونو» وزیر دفاع ژاپن با تبریک انتصاب وی به عنوان وزیر دفاع ژاپن افزود: امیدوارم این گفت وگوی تلفنی زمینه‌ساز و آغازگر فصل جدیدی در روابط دفاعی دو کشور باشد.

 

حاتمی با بیان اینکه دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ژاپن همواره تاکنون روابط خوبی در همه زمینه‌ها ازجمله سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با یکدیگر داشته اند، اظهار داشت: سفر آبه شینزو به تهران و ملاقات مهم وی با رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین دیدار مجدد با روحانی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بیانگر روابط دوستانه مابین دو کشور است.

 

وی با تشریح شرایط محیط پیرامونی ایران و عوامل تأثیر گذار در آن اظهار داشت: هیچ کشوری نمی‌تواند امنیت خود در منطقه را در سایه بی‌ثباتی کشور دیگر به دست آورد؛ امنیت در جهان و از جمله در منطقه خلیج‌ فارس به‌ صورت جزیره‌ای قابل دسترسی نیست. امروز تروریسم فاقد عنصر زمان و مکان است؛ لذا معتقدیم مبارزه با افراط‌گرایی و تروریسم نیازمند عزم جهانی و به‌ویژه پیوستگی امنیتی میان دو منطقه شرق و غرب آسیا است.

 

حاتمی با اشاره به حادثه آرامکو، گفت: اتهاماتی که برخی در مورد این واقعه به جمهوری اسلامی ایران وارد کرده اند، پایه و اساسی نداشته و هیچ سندی مبنی بر دخالت ایران در این موضوع وجود ندارد و کسانی که ایران را متهم می‌کنند یا نمی‌توانند یا نمی‌خواهند توانایی‌های نظامی ملت یمن را باور کنند.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تأکید کرد: ایران به دنبال ایجاد ثبات و امنیت در منطقه به کمک سایر کشورها است و از صلح و امنیت حمایت می‌کند.

 

وی اضافه کرد: ایران شریک و دوست خوبی برای همکاری‌های دفاعی است و تمایل دارد روابط خود را با کشور ژاپن توسعه دهد.

 

«تارو کونو» وزیر دفاع ژاپن نیز در این گفت وگو دیدگاه های خود را در مورد تحولات منطقه بیان و مواضع کشور خود را تشریح و از ایفای نقش جمهوری اسلامی ایران در امنیت منطقه استقبال کرد.

 

وزیر دفاع ژاپن در پایان این مذاکره از امیر سرتیپ حاتمی برای سفر به ژاپن دعوت کرد و دو طرف در مورد تداوم رایزنی ها توافق کردند.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------