آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,خضریان

خضریان: اگر مصوبه ضدبرجامی مجلس آسیب‌هایی هم داشت مردم بپذیرند

نماینده تهران گفت: یکی از پیام‌های طرح هسته‌ای مجلس، به جریان غربگرا بود تا بگوییم برخلاف این حرف که عده‌ای دارند پالس مذاکره می‌دهند و…


اعظم طالقانی: اعظم طالقانی: اگر اجازه نقد می‌دادند این‌اختلاس‌ها و دزدی‌ها نبوداخبار,اخبار سیاسی,اعظم طالقانی
دبیرکل جامعه زنان انقلاب اسلامی کار اصلی احزاب را امر به معروف و نهی از منکر دانست و تأکید کرد که احزاب باید نقد قدرت و حاکمیت را در چارچوب ادب و احترام انجام دهند.

به گزارش ایسنا، اعظم طالقانی در همایش فصلی خانه احزاب با قدردانی از وجود موادی در قانون احزاب درباره امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر به افراد برنمی‌گردد بلکه شامل جریانات و گروه‌ها و افراد مسئول در قدرت است.

 

وی افزود: احزاب باید حاکمیت و قدرت را با رعایت چارچوب ادب و احترام مطرح کنند و از آن خارج نشوند چون کار اصلی احزاب امر به معروف و نهی از منکر است.

 

طالقانی خاطر نشان کرد: از ابتدای انقلاب به ما گفته‌اند که نباید از قدرت و حاکمیت نقد شود چون باعث تضعیف می‌شود. حال اینکه اگر از ابتدا اجازه نقد داده می‌شد این اختلاس‌ها، دزدی‌ها و خیانت‌ها راه نمی‌افتاد. اگر از ابتدا اجازه نقد صادقانه و مشفقانه را می‌دادند می‌توانستیم ارائه طریق کنیم.

 

وی ادامه داد: چرا باید به خاطر حرف‌های نماینده‌ای در مجلس و بیان انتقاداتش به او حکم داده و بازداشت شود. نماینده در تمام مجالس دنیا اجازه و مصونیت دارد. اگر این مصونیت وجود داشته باشد نمایندگانی که مسائلی را در محافل خصوصی مطرح می‌کنند جرأت،‌ شهامت و شجاعت بیان آن از تریبون علنی را هم دارند. این همان وظیفه و رسالت نماینده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------