آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , بیت‌کوین

فرهنگی: موضوع بیت‌کوین جدی گرفته شود

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی فاصله بین پایین‌ترین و بالاترین طبقات را آزاردهنده و خلاف عدالت دانست. به گزارش ایسنا، محمد حسین…


سلحشوری: مسئولین! لطفا اینطوری خودمان را با دیگران مقایسه نکنیداخبار,اخبار سیاسی,پروانه سلحشوری
پروانه سلحشوری از مقایسه رفتار مسئولان با مشابه جهانی برای مقابله با کرونا انتقاد کرد.

به گزارش برترین ها، پروانه سلحشوری، نماینده مجلس در یادداشت که در کانال اختصاصی خود منتشر کرد به شیوه مقایسه رفتار مسئولان با مشابه جهانی پرداخت و به برخی از این مقایسه‌ها انتقاد کرد.

 

او در بخشی از این یادداشت می‌نویسد: "هر روز در خبرهای صداوسیما و برخی خبرگزاری‌های داخلی و اظهارنظرهای مسئولان، از رییس‌جمهور گرفته تا دیگر نهادها، ضعف سایر کشورها در مقابله با کرونا با کشور خودمان قیاس می‌شود. به مخاطبان اینگونه گفته می‌شود که مسئولان در ایران بهتر از سایر کشورها مدیریت کرده‌اند. از شیب نزولی و آمار فوت گرفته تا ارائه خدمات اجتماعی. به عنوان مثال به یک نمونه که از طرف “خبرگزاری میزان” ارسال شده دقت کنید.

 

«سخنگوی قوه قضاییه در گفتگو با برنامه پارک شهر رادیو تهران در ارتباط با آمار زندانیانی که به مرخصی رفتند: کشورهای مدعی حقوق بشر میزان اهتمام‌شان به بهداشت زندانیان به اندازه ما نیست/این اقدام هم درحوزه سلامت و هم اعطا مرخصی درکشورهای مختلف دنیا به جد مدعی هستیم که اصلا شبیه و نظیر ندارد/این اقدامی بی‌نظیر در نظام حکمرانی کشورها بود.»

 

البته، اعطای مرخصی در این شرایط از سوی قوه قضاییه شایسته تقدیر است بخصوص در این بین که زندانیان سیاسی هم دیده می‌شود. اگر چه انتظار می‌رفت اکثر زندانیان سیاسی که حکومت با آنها مشکل دارد به مرخصی می‌آمدند و یا آزاد می‌شدند. به هر جهت این خبر به طور مصداقی و به عنوان جرقه‌ای که باعث نوشتن این متن شد ذکر می‌شود.

 

نکته‌‌ی قابل توجه پس از دیدن این گونه اخبار و اظهارنظرها، یک ذهن پرسشگر نقاد را به این فکر فرو می‌برد که آمار زندانیان کشورهای دیگر به نسبت جمعیت‌شان چقدر است؟ وضعیت بهداشتی زندان‌ها و زندانیان کشورهای دیگر به نسبت کشور ما چگونه است؟ آیا در سایر کشورهایی ‌که خود را با آن‌ها قیاس می‌کنیم، روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی و مدنی بخاطر ابزار عقیده و انتقاد به زندان می‌روند؟ و بسیاری پرسش دیگر که در حوصله این متن نمی‌گنجد.

 

بهتر می‌بود که در این قبیل اطلاع‌رسانی‌ها، یا قیاس صورت نمی‌گرفت و یا در صورت مقایسه، شرط انصاف هم رعایت می‌شد.

 

در عصر ارتباطات، بخش قابل توجهی از جامعه به ابزارهای اطلاع‌رسانی دسترسی دارند و به راحتی آنچه را که صرفا متولیان عرصه تولید و انتشار اخبار در پی آن هستند را نمی‌پذیرند کمااینکه به اعتقاد من حاکمیت نیز بخوبی به این موضوع واقف است و صرفا جهت اقناع بخشی از جامعه به تولید خبر می‌پردازد. این نوع شیوه به مرور زمان باعث کاهش میزان اعتماد مردم به حاکمیت خواهد شد. عواملی چون نحوه و صداقت در اطلاع‌رسانی در برخورد با موضوعات و مشکلات مختلف، می‌تواند باعث افزایش یا کاهش اعتماد عمومی گردد. از نمونه‌های بارز و عینی آن می‌تواند به نحوه مواجهه با اتفاقات سال۹۸ اشاره نمود که نتیجه آن بی‌اعتمادی مردم و کاهش مشارکت در انتخابات اسفند۹۸ بود."

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------