آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,روحانی

روحانی: تامین ارز مورد نیاز سال ۹۹ کماکان در اولویت بانک مرکزی باشد

رییس جمهوری تاکید کرد: ارز مورد نیاز سال ۹۹ و ذخیره سازی استراتژیک مصوب کماکان باید در اولویت اقدامات بانک مرکزی باشد و تسهیلات مورد نیاز…


جدیدترین اظهارات سخنگوی شورای نگهبان درباره رفراندوماخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
سخنگوی شورای نگهبان گفت: اصل ۵۹(همه پرسی و مراجعه مستقیم به آرا مردم) از نمونه اصول اجرا نشده است، صحبت‌های بسیاری از سوی دشمنان شنیده می‌شود اما ما سکوت کرده‌ایم، باید این نیروهای نخبه عمومی را گرد هم آوریم و راهکارها و پیشنهاداتی از سوی آن‌ها بیان شود، در حوزه قضا، برخی مصوبات موجود در مجلس مورد نیاز نیست و متولی مشخصی ندارد، باید در این زمینه نیز اقداماتی صورت پذیرد.

 به گزارش خبرآنلاین، عباسعلی کدخدایی ظهر امروز در اجلاسیه بسیج نخبگان کشور اظهار داشت: بسیج به عنوان شجره طیبه از ابتدای انقلاب اسلامی شکل گرفت و در بخش‌های مختلفی ایثارگرانه تلاش کرده است، این گروه انگیزه، اراده و توان حضور در بخش‌های مختلف دینی را دارد.

 

اهم اظهارات وی را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

 

* بسیج حقوقدانان عمر کوتاهی داشته و دیرتر از بسیج راه اندازی شد، تربیت حقوقدانان متدین و انقلابی از نکات حائز اهمیت و وظایف مهم سازمان بسیج است، بسیج در حوزه‌های مختلف ایثارگری‌های فراوانی داشته اما کمتر به آن توجه شده است، ما در حوزه حقوق ضعف‌هایی داشتیم که در حال حاضر بهبود یافته اما هنوز جای آنها باقی مانده است.

 

*در تقویت این گروه جهادی گام‌های بسیاری برداشته شده است، پیوند زدن نیروهای نخبه علمی نیز از دیگر وظایف سازمان بسیج است، هنوز آنها ارتباط خوبی با یکدیگر برقرار نکرده‌اند و دشمنان در این حوزه‌ها بهتر از ملت ما فعال هستند.

 

* اصل ۵۹(همه پرسی و مراجعه مستقیم به آرا مردم) از نمونه اصول اجرا نشده است، صحبت‌های بسیاری از سوی دشمنان شنیده می‌شود اما ما سکوت کرده‌ایم، باید این نیروهای نخبه عمومی را گرد هم آوریم و راهکارها و پیشنهاداتی از سوی آن‌ها بیان شود، در حوزه قضا، برخی مصوبات موجود در مجلس مورد نیاز نیست و متولی مشخصی ندارد، باید در این زمینه نیز اقداماتی صورت پذیرد.

 

* تصویب این قوانین سبب به وجود آمدن برداشت‌های مختلف از آن است، قوه قضاییه به دنبال نیازهای مورد مشورت است اما نهادها نگاه‌های شخصی دارند، بیانیه گام دوم منشور چهل ساله انقلاب اسلامی بوده و نقشه راه کشور در آن ترسیم شده است.

 

* به گفته مقام معظم رهبری در این بیانیه طهارت اقتصادی شرط مشروعیت حکومت انقلاب اسلامی است، هر جامعه اسلامی انحراف و فساد دارد اما نحوه پیشگیری از آن بسیار حائز اهمیت است، بسیجیان در این زمینه می‌توانند کمک شایانی داشته باشند، همچنین در ارتباط با مبارزه با فساد این اقشار می‌توانند فعال باشند.

 

*انتخابات دغدغه‌ای بسیار مهم برای افراد بوده است، نظام انتخاباتی ما دارای انتقادات بسیاری بوده که برای تصحیح آنها قانونی به عنوان اصلاح انتخابات تصویب شد، هنوز در حوزه انتخابات با خلاءهای قانونی مواجه هستیم، در واقع می‌توان گفت که انتقاد حقوقی صحیحی انجام نشده است.

 

*مفاسد اقتصادی، اخلاقی و کمیت در بررسی صلاحیت‌ها قرار دارد که البته نیاز به همفکری و مشورت داریم، باید از مجلس و دستگاه‌ها مطالبه کنیم و همچنین انتقادات موردی و شخصی بیان شود، در صورت اشتباه بودن قانون، باید آن را اصلاح کنیم.

 

*مطالبه گری عدالت و اجرای قانون از دیگر مطالب حائز اهمیت است، مقام معظم رهبری مطالبه عدالت و اجرای آن را تأکید کرده و ما نیز باید آن را به خوبی اجرا کنیم، دوستان بسیجی ما می‌توانند به دنبال اجرای عدالت باشند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------