آخرین اخبار سیاسی

آزادارمکی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

آزادارمکی : اعتراضات ضد اسرائیلی دانشجویان آمریکایی به معنای همراهی آنان با دولت ایران نیست

آزادارمکی جامعه‌شناس در تحلیل خود از واکنش مقامات ایرانی به اعتراضات ضد اسرائیلی دانشجویان آمریکا و اعرام بورسیه دانشجویان اخراج شده، به…

نماینده مجلس: از برنامه توسعه خودمان ۲۰ درصد انجام شده، می‌خواهند برنامه پنج‌ساله توسعه اول فلسطین را بنویسند!معین‌الدین سعیدی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
معین‌الدین سعیدی نماینده چابهار می‌گوید: ما باید دنبال این باشیم که مشکلات کشور خودمان را حل کنیم. برنامه‌های توسعه‌ای در کشور خودمان، درست و حسابی اجرایی نشده و مشکلات را حل نکرده، حالا برای فلسطین هم می‌خواهند برنامه تدوین کنند. 

به گزارش رویداد۲۴ ؛ مرکز پژوهش‌های مجلس برای نابودی اسراییل و توسعه فلسطین پس از این اتفاق فراخوان پژوهش دادهو اعلام کرده پژوهش‌ها در این باره به مرکز ارسال شود. در همین رابطه، معین‌الدین سعیدی نماینده چابهار با رویداد۲۴ گفت‌وگو کرده است که در ادامه می‌توانید مهم‌ترین بخش‌های این مصاحبه را بخوانید:

 

* مرکز پژوهش‌های مجلس که عملکردش در این دوره، قابل دفاع بوده است، اخیراً فراخوانی داده که با نزدیکی به پایان اسرائیل، برنامه پنج‌ساله توسعه اول فلسطین را تدوین کنیم و مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی، نظریات خود را در این راستا به ما بدهند.

 

* وقتی برخی رویکرد‌ها را در بعضی دستگاه‌ها می‌بینیم، متحیر می‌شویم که آیا واقعاً این رویکردها، اولویت‌های کشور ما هست؟

 

* این یک نگاه فانتزی به مقوله بسیار مهم فلسطین است. فلسطین قطعاً مسئله اول جهان اسلام است. جمهوری اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین مدافع آرمان فلسطین، همواره در کنار مردم فلسطین بوده و خواهد ماند، اما مردم فلسطین نیازی به این فانتزی بازی‌ها ندارند.

 

* تا الان خودمان شش برنامه پنج ساله داشته‌ایم و بر مبنای گزارش دیوان محاسبات، متاسفانه درصد تحقق این برنامه‌ها چیزی حدود ۲۰ درصد بوده است.

 

* ما باید دنبال این باشیم که مشکلات کشور خودمان را حل کنیم. برنامه‌های توسعه‌ای در کشور خودمان درست و حسابی اجرایی نشده و مشکلات را حل نکرده، حالا برای فلسطین هم می‌خواهند برنامه تدوین کنند.

 

* تدوین برنامه برای فلسطین، وظیفه خود مردم فلسطین است، یعنی آن‌ها باید چنین تدبیری برای خودشان بکنند.

 

* رویکرد اخیر مرکز پژوهش‌های مجلس، پایین آوردن جایگاه فلسطین در میان کشور‌های اسلامی است و یادمان باشد که با این فانتزی بازی‌ها، هیچ کمکی به مردم فلسطین نخواهیم کرد.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------