آخرین اخبار سیاسی

عباس عبدی و عبدالله گنجی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

واکنش عباس عبدی به ادعای مشاور زاکانی درباره خجالت روشنفکران از مداحی پزشکیان

فعال سیاسی و روزنامه‌نگار پاسخ ادعای عبدالله گنجی، فعال سیاسی اصولگرا درباره خجالت کشیدن روشنفکران از مداحی پزشکیان را داد. به گزارش…

تهران پایتخت بی‌شهردار؟/ شائبه‌های انتخاباتی دامن گیر شهرداری تهرانانتخابات زودهنگام ریاست جمهوری ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
هر چقدر به انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری نزدیک می‌شویم موضوعات عجیب و غریب‌تری در رسانه‌های رسمی مطرح می‌شود که گاه با قوانین نیز مغایرت و فاصله بسیاری دارد. یکی از این موضوعات که مطرح شده؛ عدم انتخاب فردی به جانشینی زاکانی در زمان انتخابات است.
منع قانونی برای ورود شهردار تهران به انتخابات ریاست جمهوری وجود ندارد، اما او موظف است در زمان انتخابات از شهرداری مرخصی بگیرد و یکی از معاونان خود را جایگزین خود کند تا شهر بدون شهردار نماند. مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران پیش از برگزاری دویست و چهل و یکمین جلسه شورای شهر تهران به صراحت اعلام کرد: « زاکانی برای پیگیری کارهای شهرداری تهران یکی از معاونیش را انتخاب و خود او نیز به مرخصی خواهد رفت.» حتی علیرضا نادعلی، سخنگوی شورای شهر تهران و از حامیان سفت و سخت زاکانی در پارلمان شهری پایتخت نیز در این باره گفته است: «اگر شهردار تهران به عنوان نامزد ریاست جمهوری تأیید شود و تبلیغات خود را آغاز کند، جانشین باید مشخص شود و شهر نباید دچار فترت شود. ما امور را دنبال خواهیم کرد و تأکید می‌کنیم که شورای شهر تهران به دنبال کار است نه حواشی.»

 

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ لطف‌الله فروزنده اما از پاسخگویی به خبرنگاران طفره رفته و در پاسخ به این سوال که کدام یک از معاونان جانشین موقت زاکانی می‌شود؟ گفت: «خودشان – زاکانی – اعلام می‌کند، هنوز که در شهرداری حضور دارد.» او در واکنش به گمانه‌زنی‌های مجتبی شفیعی، معاون سابق زاکانی و دبیر کنونی شورای عالی ترافیک کشور  برای چند روزی که زاکانی در شهرداری نیست و در عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری فعالیت می‌کند، به گفتن: «ما مخلص شما هم هستیم.» اکتفا کرد.

 

زاکانی هم به صراحت اعلام کرده که در صورت تایید صلاحیت مرخصی خواهد گرفت و تاکید کرده است: «هرگونه اقدام تبلیغاتی و سیاسی در شهرداری تهران را خط قرمز در شهرداری است. به معاونان، رؤسای سازمان‌ها و شرکت‌ها گفته‌ام که هیچ کسی حق کار سیاسی به معنی ورود برای اشخاص و به نحو اعلا برای بنده ندارد. همه باید برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات تلاش کنند.» اما آقامیری، عضو شورای شهر تهران درباره جانشین شهردار تهران گفته است: «ظاهرا قرار نیست که جانشینی مشخص شود چرا که خودشان اعلام کرده‌اند در تهران هستند و اگر موضوعی باشد که بخواهند پیگیری کنند، کارهای اداری را انجام می‌دهند. همچنین با حوزه ریاست هماهنگ کرده‌اند که کارها از این طریق انجام شود.»

 

اگر این اظهارنظر حقیقت داشته باشد و زاکانی بخواهد علاوه بر حضور در انتخابات، همچنان بر باقی ماندن در شهرداری اصرار کند، شائبه‌های استفاده از امکانات و منابع شهرداری در انتخابات را افزایش خواهد داد. حتی اگر شهردار تهران این موضوع را جزو خطوط قرمز شهرداری اعلام کرده و در مورد آن را هم دستور صادر کرده باشد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------