آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,حسین مظفر

2 لایحه CFT و پالرمو تا پیش از پایان ضرب‌الاجل FATF رد خواهند شد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش‌بینی کرد که تکلیف دو لایحه الحاق به CFT و کنوانسیون پالرمو تا پیش از پایان ضرب‌الاجل FATF علیه کشورمان در…


تجمعات اعتراضی به افزایش قیمت بنزین در چند شهر اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,قیمت بنزین
شب گذشته در شهرهای اهواز، آبادان ، خرمشهر، مشهد و سیرجان تجمعات اعتراضی درباره افزایش قیمت بنزین برگزار شد . 

به گزارش صداوسیما استانها ، تجمع اعتراضی در شهر اهواز نیز برگزار شد که عده ای اغتشاش گر با سوء استفاده از تجمع مردم یک بانک و برخی اماکن عمومی را به آتش کشیدند.

 

در خرمشهر نیز ، تعدادی افراد مشکوک و ناشناس که مسلح بودند به سمت مردم تیراندازی می کنند که چند نفر از مردم زخمی می شوند .

 

اعتراضات سیرجان اما کمی متفاوت بود محمود ابادی فرماندار این شهر می گوید: شخص وی و برخی از اعضای شورای تامین با حضور در جمع معترضان با مردم صحبت می کنند که در نهایت مردم با شنیدن صحبت ها محل را ترک می کنند اما ناگهان تعدادی افراد ناشناس و نقاب زده که برخی حالت عادی هم نداشتند ،وارد جمعیت می شوند ، پس از به اتش کشیدن پمپ بنزین ، تلاش می کنند به محوطه انبارهای سوخت در نزدیکی پمپ بنزین وارد شوند ، انبارهایی که حاوی صدها هزار لیتر بنزین بودند. در این میان حافظان امنیت این افراد را ، دو بار از محوطه انبارها خارج می کنند اما این افراد قصد ورود به محوطه انبارها و به اتش کشیدن ان داشتند که پلیس در نهایت برای حفظ جان مردم و ساکنان آن منطقه اقدام به مقابله می کند. به گفته فرماندار سیرجان در این درگیری چندین نفر از نقابداران و نیروهای پلیس زخمی شده اند .

 

در مشهد هم دیشب تعدادی افراد در بلوار وکیل اباد اقدام به تهدید و تحریک مردم و بستن این بلوار می کنند و به برخی از خودروها را که مالکان انها به خواسته شان تمکین نمی کنند اسیب می رسانند .

 

روز گذشته دولت با سهمیه بندی بنزین نرخ بنزین سهمیه ای را ۱۵۰۰ و بنزین آزاد را ۳۰۰۰ تومان اعلام کرد.

 

همزمان دولت اعلام کرد برای جلوگیری از فشار اقتصادی به مردم، علاوه بر یارانه نقدی، مبلغ ۵۵ تا ۲۰۰ هزار تومان به خانواده های ۱ تا ۵ نفره پرداخت خواهد کرد.

 

رسانه های معاند نیز در این میان تلاش کردند با استفاده از ویدئوها و اخبار جعلی در شبکه های اجتماعی اعتراض ها در برخی شهرها را گسترده و فراگیرنشان دهند.

 

امروز صبح نیز در برخی شهرها عده ای تلاش کردند با استفاده از شرایط جوی و بارش ها ، ترافیک تصنعی بوجود آورند که برای ساعاتی مردم و دانش آموزان را دچار زحمت و دیر رسیدن به محل کار و درس کردند.

 

اما امروز صبح در تهران ماجرا متفاوت بود. برغم اعلام قبلی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف در تهران ، متاسفانه به دلیل غافلگیری و عملکرد کند مسئولان شهری ، اکثر بزرگراههای اصلی تهران دچار ازدحام و ترافیک شدید بود و خودروها برای ساعت ها در ترافیک ماندند. مردم در مصاحبه با خبرنگاران خبرگزاری صدا و سیما تاکید می کردند اگر معابر و بزرگراهها شن پاشی و نمک پاشی می شد ، امروز تهران شاهد چنین ترافیکی نبود. ترافیک امروز تهران موجب شد بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان و کارمندان با چندین ساعت تاخیر به محل درس و کار خود برسند و برخی از مردم هم در سرما ، پیاده عازم محل کار خود شدند.­

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------