آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , بیت‌کوین

فرهنگی: موضوع بیت‌کوین جدی گرفته شود

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی فاصله بین پایین‌ترین و بالاترین طبقات را آزاردهنده و خلاف عدالت دانست. به گزارش ایسنا، محمد حسین…


توضیحات سخنگوی دولت درباره قیمت آرد نانوایی اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,علی ربیعی
هیات وزیران با اصلاح مصوبه خرید تضمینی گندم در سال ۱۳۹۹، تصویب کرد قیمت فروش گندم برای مصارف نانوایی‌های آزادپز مطابق با قیمت سال ۱۳۹۸ بوده و افزایش نمی‌یابد و با نرخ یارانه‌ای محاسبه می‌شود. 

به گزارش روز چهارشنبه «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»، بر اساس مصوبه هیات وزیران بر همین اساس، قیمت فروش گندم از سوی شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران بابت مصارف صنف و صنعت به ازای هر کیلوگرم ۲۷ هزار ریال بوده و خرید مستقیم گندم کشاورزان از سوی بخش خصوصی بابت تامین نیازهای صنف و صنعت منوط به ثبت آن در سامانه شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران مجاز می‌باشد.

 

همچنین به موجب این اصلاحیه، قیمت فروش گندم بابت نان آزادپز عیناً مطابق قیمت سال ۱۳۹۸ خواهد بود.

 

اجرای تصویب نامه اختصاص تسهیلات بانکی به شرکت پشتیبانی امور دام کشور در سال ۱۳۹۹

دولت همچنین با اصلاح مصوبه اختصاص تسهیلات بانکی به شرکت پشتیبانی امور دام کشور، اعتبار مصوبه مذکور را تا پایان سال ۱۳۹۹ تعیین کرد. بر این اساس، مبلغ ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای سال ۱۳۹۹ بابت اجرای سیاست های تنظیم بازار و قیمت تضمینی از سوی بانک مرکزی در اختیار شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور قرار می گیرد.

 

حمایت از اماکن و فضاهای فرهنگی، هنری و ورزشی واگذار شده به بخش خصوصی در دوره تعطیلی کرونا

با توجه به تعطیلی اماکن و فضاهای فرهنگی، هنری و ورزشی به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان مجاز هستند نسبت به استمهال یا بخشودگی کامل اجاره بهای اماکن واگذارشده به بخش خصوصی در طول دوره تعطیلی فوق الذکر یا افزایش دوره بهره برداری حسب شرایط و چهارچوب واگذاری اقدام کنند.

 

 تصویب موادی از ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور

هیات وزیران در جلسه امروز همچنین موادی از ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را به تصویب رساند و ادامه بررسی آن را به جلسات آتی دولت موکول کرد.

 

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در این جلسه با تشکر از اقدامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تداوم توفیق در مدیریت و کنترل ویروس کرونا را منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی دانست.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------