آخرین اخبار سیاسی


روحانی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

روحانی: اگر بوروکراسی نبود تحریم‌ها تمام شده بود

رئیس جمهور گفت: اگر برخی مسائل تشریفات و بوروکراسی‌ها نبود، تحریم‌ها هم تمام شده بود. به هر حال کار را دولت انجام داده و فعلا به بوروکراسی…

روحانی خواستار بررسی امکان برگزاری گردهمایی ها در ماه رمضان شد اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,روحانی
رئیس جمهور در گفتگو با وزیر بهداشت دستور داد که امکان برگزاری مراسم‌ها در رمضان در استان‌های باثبات در مقابله با کرونا بررسی شود. 

به گزارش مهر، حجت الاسلام حسن روحانی در گفتگو با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با قدردانی مجدد از تلاش همه کادر درمانی کشور در مبارزه با بیماری کرونا، گفت: این ارزیابی باید در دو جلسه رؤسای کمیته‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا در روز شنبه و در نهایت جلسه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا در روز یکشنبه ارائه تا در تصمیم گیری ها مورد نظر قرار گیرد.

 

روحانی اظهارداشت: از روز شنبه و با پیوستن تهران به جمع استان‌های کشور که در آنها کسب و کارهای کم ریسک فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، عملاً دامنه طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی، کشوری می‌شود و تمامی ارکان ذیربط اعم از وزارتخانه‌های بهداشت و کشور، صدا و سیما، رسانه‌ها و فضای مجازی باید با برنامه‌های اطلاع رسانی و اقناعی، همچنان بر ضرورت تداوم شعار در خانه می‌مانیم و رعایت عدم جابجایی‌های غیرضروری در کشور و شهرها تاکید کنند تا بتوانیم هر چه سریع‌تر به مرحله قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا نزدیک تر شویم.

 

رئیس جمهور با اشاره به گزارش وزیر بهداشت از روند کاهش بیماری کرونا در شماری از استان‌ها، نقش کادر درمانی، همراهی و همگامی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عمل به شعار در خانه می‌مانیم و همچنین اجرای دقیق پروتکل‌های و دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی کسبه و صاحبان کسب و کارهای کم ریسک را در کاهش بیماری کرونا بسیار ارزنده خواند.

 

روحانی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور داد با همکاری وزارت کشور تیمی را مشخص کنند تا بررسی کند آیا در استان‌ها و شهرستان‌هایی که در مبارزه با بیماری کرونا به وضعیت با ثباتی رسیده‌اند، امکان برگزاری برنامه‌ها و مراسم عبادی ماه مبارک رمضان هست و یا خیر و اگر در این روند، به نکات و یافته‌هایی رسیدند به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه کنند.

 

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این گفتگو با ارائه گزارشی از روند کاهشی بیماری کرونا در شماری از استان‌های کشور و همچنین ثبت نام صاحبان مشاغل کم ریسک در سایت سلامت، اظهارداشت: در چارچوب طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و آغاز فعالیت کسب و کارهای کم ریسک، تاکنون یک میلیون و ۶۵۹ هزار و ۲۵۴ کارگاه در سایت سلامت وزارت بهداشت ثبت کرده‌اند که یک میلیون و ۵۱۱ هزار و ۷۸۱ کارگاه تأیید شده‌اند و این روند ادامه دارد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی