آخرین اخبار سیاسی


روحانی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

روحانی: اگر بوروکراسی نبود تحریم‌ها تمام شده بود

رئیس جمهور گفت: اگر برخی مسائل تشریفات و بوروکراسی‌ها نبود، تحریم‌ها هم تمام شده بود. به هر حال کار را دولت انجام داده و فعلا به بوروکراسی…

ظریف:مبادله زندانیان بین ایران و آمریکا به مذاکره نیاز ندارد اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,ظریف
وزیر امور خارجه گفت: مبادله زندانیان و بازداشت شدگان بین ایران و آمریکا مشکلی ندارد و نیاز به مذاکره نداریم و ما اصلا مذاکره‌ای با آمریکا نخواهیم داشت.

 به گزارش مهر، نشست امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با حضور محمدجواد ظریف و معاونین وی تشکیل شد.

 

ظریف در ابتدای جلسه، گفت: تلاش جمهوری اسلامی ایران حفظ وحدت و تقویت دولت مرکزی افغانستان است و این حادثه اخیر هم که دستاویزی برای دشمنان ایران و افغانستان قرار گرفته، نیازمند بررسی دقیق و تحقیقات بیشتر است و حتما موضوع را حل و فصل می‌کنیم.

 

جمهوری اسلامی به شدت به دنبال تنش زدایی در منطقه است 

وی یادآور شد: حادثه اخیری که در خلیج فارس اتفاق افتاد موجب تاسف و تاثر شد، این حادثه را به خانواده شهدا و همچنین به مردم عزیز تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم.

 

وزیر امور خارجه ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به شدت به دنبال تنش زدایی در منطقه است و در این زمینه از همه توان خود استفاده می‌کند.

 

ظریف در ادامه نشست گفت: نامه ۹ صفحه‌ای اینجانب با ۴ عنوان به دبیر کل سازمان ملل، افشای تخلفات و اقدامات خلاف قانون آمریکایی ها و تخلفات اروپایی‌هاست. ایران همیشه خواستار بازگشت به برجام و اجرای تعهدات همه طرف های ۵+۱ بوده است. ایران ماده ۳۶ برجام را عملیاتی کرد و همیشه اعلام کرده که هرگاه طرفین به برجام برگردند، تعهداتش را اجرا می‌کند.

 

آمریکا به هر بهانه‌ای نمی‌تواند مانع لغو تحریم‌های تسلیحاتی شود 

وی تصریح کرد: آمریکایی ها در تلاش هستند تا مانع لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران مطابق برجام شوند که قطعا این اقدام خلاف تعهدات بین‌المللی است. آنها در صدور قطعنامه با استناد به برجام موفق نخواهند شد. آمریکا به برجام نمی‌تواند استناد کند چرا که از آن خارج شده است. به هر حال ما همه تلاش خود را به کار گرفته ایم که آمریکا نتواند به هر بهانه‌ای برای کشور مشکل ایجاد کند.

 

رئیس دستگاه دیپلماسی گفت: آژانس در این زمینه نقش مهمی دارد. آرام آرام به پایان محدودیت‌های مطابق برجام از جمله پایان تحریم‌ تسلیحاتی بعد از پنج سال و پایان تحریم موشکی ایران بعد از هشت سال و پایان نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای بعد از ۱۰ سال نزدیک می‌شویم و امتیازات مهمی نصیب جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

 

مبادله زندانیان بین ایران و آمریکا به مذاکره نیاز ندارد

 ظریف گفت: مبادله زندانیان و بازداشت شدگان بین ایران و آمریکا مشکلی ندارد و نیاز به مذاکره نداریم و ما اصلا مذاکره ای با آمریکا نخواهیم داشت اما مبادله زندانیان با هماهنگی حافظ منافع آمریکا در ایران انجام می‌شود. سخنگوی دولت نیز همین موضوع را اعلام کرده است و لذا تغییر سیاستی نداریم.

 

گفتنی است از آنجایی که هیچ کدام از ۱۰ نماینده سوال کننده در کمیسیون حضور پیدا نکردند، هیچ سوالی از محمدجواد ظریف در این جلسه مطرح نشد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی