آخرین اخبار سیاسی


روحانی,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

روحانی : باید خود را موظف به جبران ظلم هایی که در این انتخابات شد بدانیم

رئیس‌جمهور تاکید کرد: اگر نقد و مشکلی داریم راه حل آن به هر حال صندوق رای است. همه ما باید جمهوریت نظام را پاس بداریم و اگر گله ای هم داریم…

کنایه‌های تند عباس عبدی: با این ریش که به تجریش نمی‌روند/من مانده‌ام که قالیباف اصلا نماینده کیست؟/ با این میزان رأی مگر آبرویی برای آدم می‌ماند اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , عباس عبدی
عباس عبدی می گوید: اگر من در این انتخابات بودم و رای آورده بودم غیر ممکن بود که پایم را در مجلس بگذارم. اصلا آبرویی برای آدم نمی ماند که با ۲۰ درصد مشارکت کننده اسم خود را نماینده مجلس بگذارد. 

عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح طلب در بخشی از گفتگوی لایو خبرآنلاین درپاسخ به سوالی درباره انتخابات ۱۴۰۰ و اینکه چه کسانی شانس پیروزی دارند، گفت: من فکر می کنم راجع به افراد فکر کردن  یک کار بیهوده و بی نتیجه ای است. اصلا آقای قالیباف نماینده کیست؟ من نمی دانم واقعا. من در این مانده ام، من نمی فهمم ماجرا چطوری است.

 

عبدی:خاتمی نمی‌تواند اصلاحات را رهبری‌ کند/اصلاح‌طلبی مطلقا نمرده است 

وی گفت: یک جامعه ۲ تا ۳ گرایش دارد و هرکس که بتواند این گرایش ها را نمایندگی کند و برنامه خود را بدهد و بعد هم درانتخابات مشخصا مسؤلیت پذیری داشته باشد و جلو برود. بدون وجود چنین گرایشی نمی شود. 

 

عباس عبدی گفت: البته در ایران با این سیستمی که شورای نگهبان اعمال می کند همین می شود و اصلا انتخابات را با آن تفسیری که از قانون می کند از آن مفهوم واقعی تهی می کند. با این تفسیر هرکسی می آید و مردم هم یک امیدی پیدا می کنند، فکر نمی کنم تا سال آینده، ظرفیت جامعه ایران آنقدر باشد که بتواند یک انتخابات مفید را شکل دهد که مثلا من بخواهم به افراد آن هم فکر کنم. من پیشنهاد کردم که انتخابات مجلس را عقب اندازند تا تغییری ایجاد شود که اگر مقداری کرونا را زودتر می گفتند همین طور هم می شد و خیری هم از کرونا به جامعه می رسید. با این انتخابات که نمی شود مجلس درست کرد، یا به قول معروف با این ریش که به تجریش نمی روند. بااگر من کاندیدا بودم و رأی می آوردم غیرممکن بود پایم را در مجلس بگذارم

 

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: من همیشه اینگونه فکر می کنم که اگر من در این انتخابات بودم و رای آورده بودم غیر ممکن بود که پایم را در مجلس بگذارم. اصلا آبرویی برای آدم نمی ماند که با ۲۰ درصد مشارکت کننده اسم خود را نماینده مجلس بگذارد و کسی که الان دارد خودش را اینگونه معرفی می کند فردا می خواهد جلوی چه کسی بایستد و از حق چه کسی دفاع کند؟ 

وی تاکید کرد: این فرد چطور می خواهد شخصیت و اقتدار قدرتمندی داشته باشد. او اگر از جلوی شورای نگهبان رد شود سرش را پایین میگیرد تا مبادا برای او مشکلی پیش آید چون نمی تواند در مملکت کاری کند. 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی