دیدار زاکانی و قالیباف | رئیس مجلس: با تمام توان در کنار مجموعه مدیریت شهری خواهیم بوددیدار زاکانی و قالیباف,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
صبح امروز علیرضا زاکانی شهردار منتخب تهران با محمد باقر قالیباف دیدار کرد و در خصوص آینده شهر تهران به تبادل نظر پرداخت. 

به گزارش فارس شهردار منتخب تهران در این دیدار با اشاره به مشکلات انباشته شده شهر تهران، بر لزوم‌ تکرار تجربه جهادی در مدیریت شهری و فراهم کردن‌ فضای مساعد زندگی برای مردم تاکید کرد.

 

زاکانی با اشاره به اینکه برخی ناکارآمدی‌ در سالهای گذشته بر مشکلات شهر و مردم افزوده، اضافه کرد: هماهنگی شهرداری تهران با دولت و قوه مقننه می‌تواند بسیاری از این مشکلات را برطرف کند و همدلی و همکاری نزدیک مسئولین در این مسیر، برای مردم پایتخت امید بخش است.

 

قالیباف رییس قوه مقننه هم در این دیدار تاکید کرد که با تمام توان برای حل مشکلات شهر در کنار مجموعه مدیریت شهری خواهد بود تا این مشکلات هر چه سریعتر حل شود و مردم طعم خدمت و زندگی مطلوب را احساس کنند.

 

زاکانی از نمایندگی مجلس استعفا کرد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از تقدیم استعفای علیرضا زاکانی نماینده قم به هیات رئیسه خبر داد.

  

به گزارش تسنیم،‌ حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیات رئیسه مجلس از تقدیم استعفای علیرضا زاکانی نماینده قم به هیات رئیسه خبر داد. وی افزود: طبق شنیده ها پس از اینکه اعضای شورای شهر تهران رسما آقای زاکانی را به عنوان شهردار انتخاب کردند، وی تقاضای استعفایش را تقدیم رئیس مجلس کرده است.

 

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به ماده ۹۱ آیین‌نامه داخلی مجلس عنوان کرد: نماینده‌ای که می‌خواهد استعفا دهد، باید تقاضای استعفا خود را به صورت مددل تقدیم رئیس مجلس کند. رئیس مجلس استعفانامه نماینده را در اولین جلسه علنی بدون قرائت متن اعلام می‌کند و رسیدگی به آن در دستور کار جلسات علنی هفته آینده قرار می‌گیرد.

 

حاجی‌دلیگانی در توضیح نحوه بررسی استعفانامه یک نماینده در جلسه علنی، گفت: ابتدا تقاضای استعفا در جلسه علنی قرائت می‌شود و سپس شخص متقاضی استعفا یا یک نماینده دیگر که تعیین می‌کند حداکثر به مدت نیم ساعت از استعفا دفاع می‌کند. بعد مخالف یا مخالفین هم ۳۰ دقیقه اظهار نظر می‌کنند و در نهایت پس از رأی‌گیری چنانچه درخواست استعفا تصویب شود، از طریق رئیس مجلس به وزیر کشور اعلام می‌شود.

 

نماینده شاهین‌شهر اظهار کرد: لذا طبق آیین‌نامه احتمالا تقاضای استعفای علیرضا زاکانی نماینده قم در جلسه علنی فردا سه‌شنبه اعلام وصول و در جلسات هفته آینده به آن رسیدگی می‌شود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------