آخرین اخبار سیاسی


امام جمعه اهواز،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

تهدید امام جمعه اهواز: مسئولی که در خانه ۱۰هزار متری نشسته‌ای، تخلیه کن تا ورود نکردم

امام جمعه اهواز با انتقاد از مدیرانی که سوار بر ماشین‌های کذایی می‌شوند و در کاخ‌های آنچنانی زندگی می‌کنند، گفت: در همین اهواز مسؤولی می…

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس: وزیر پیشنهادی ارتباطات صراحتاً با طرح «صیانت» موافق استمجلس شورای اسلامی,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
اصل طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی در جای خود محفوظ است. 

مجید نصیرائی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اخباری مبنی بر انتقاد وزیر پیشنهادی ارتباطات از طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی اظهار کرد: وزیر پیشنهادی ارتباطات صراحتاً با این طرح موافق است، البته نظرات کارشناسی دارد که کمیسیون فرهنگی مجلس از آن استقبال می‌کند.

 

به گزارش اعتماد آنلاین، وی ادامه داد: براساس قانون، کاربران در فضای مجازی باید حمایت شوند، اما هم‌اکنون، متأسفانه از کاربران فضای مجازی در پلتفرم‌های خارجی هیچ‌گونه حمایتی صورت نمی‌گیرد و اگر حساب کاربری‌شان پاک شود، هیچ مرجعی برای پیگیری وجود ندارد.

 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: اصل طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی در جای خود محفوظ است، البته در جزئیات آن موافق یا مخالفانی وجود دارد که بعد از شکل‌گیری کمیسیون مشترک، وزیر ارتباطات، کارشناسان و فعالان بخش خصوصی حضور پیدا می‌کنند و نظرات خود را ارائه می‌دهند.

 

نصیرایی اضافه کرد: با توجه به این روند، تشکیل کمیسیون مشترک و به دنبال آن آغاز بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران، به پس از جلسات رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم موکول می‌شود.

 

گفتنی است روز دوشنبه مجتبی توانگر رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس از انتقادات جدی وزیر پیشنهادی ارتباطات به طرح صیانت خبر داد و  گفت: زارع پور معتقد است «ما باید مثل همه کشورهایی که مردم برایشان مهم هستند عمل کنیم و باید اقدام عالمانه صورت گیرد. اما آیا راهی که رفته‌ایم درست بوده است؟ قطعا اشکالاتی به این طرح (صیانت) وارد است.

 

من هم منتقد آن هستم و در کمیسیون ویژه نظراتم را خواهم گفت. ما نباید مردم را بی‌اعتماد کنیم زیرا خیلی مباحث نتیجه بی‌اعتمادی مردم است. اولین مشکل دولت جدید در حوزه فناوری اطلاعات هم دیوار بی‌اعتمادی بین مردم و مسئولین است. مردم به سیاست و محصولاتمان بی‌اعتمادند.»

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------