اسپیس‌ایکس، 60 ماهواره دیگر را به فضا پرتاب کرداخبار,اخبار علمی,پرتاب ماهواره توسط اسپیس ایکس
شرکت "اسپیس‌ایکس"، 60 ماهواره دیگر از مجموعه ماهواره‌های "استارلینک" را به فضا پرتاب کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از تک‌کرانچ، شرکت "اسپیس‌ایکس" (SpaceX)، پرتاب جدیدی با موشک "فالکون9" (Falcon 9) انجام داد. پرتاب این موشک که حامل 60 ماهواره دیگر از مجموعه ماهواره‌های "استارلینک" (Starlink) است، از همان پایگاه پرتابی صورت گرفت که ماموریت "دمو-2" (Demo-2) از آنجا انجام شد و فضانوردان ناسا سوار بر کپسول "دراگون" (Dragon) به "ایستگاه فضایی بین‌المللی" (ISS) عازم شدند.

اخبار,اخبار علمی,پرتاب ماهواره توسط اسپیس ایکس

 

اسپیس‌ایکس در ابتدا قصد داشت 60 ماهواره جدید استارلینک را روز یکشنبه 17 مه به فضا پرتاب کند اما این پرتاب به تعویق افتاد و به بعد از ماموریت دمو-2 موکول شد.

 

این پرتاب جدید، هیچ مسافری با خود به همراه ندارد اما ماهواره‌های اینترنتی استارلینک را حمل می‌کند. این ماهواره‌ها در مدار پایین زمین به دیگر ماهواره‌های استارلینک خواهند پیوست تا بخشی از یک شبکه ماهواره‌های اینترنتی را شکل دهند که امکان اتصال اینترنتی قابل اطمینان را به خصوص در مناطقی که امکان اتصال اینترنتی در آنها فراهم نیست یا ضعیف است، فراهم می‌کند.

 

این پرتاب، آزمایش یک سیستم جدید را نیز شامل می‌شود که اسپیس‌ایکس آن را برای برطرف کردن مشکل دید در شب ماهواره‌های خود فراهم کرده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------