ارسال یک ماهواره واسط برای گفتگو با فضانوردان در ماهاخبار,اخبار علمی
یک شرکت جدید می‌خواهد یک ماهواره مخابراتی برای گفتگو با فضانوردانی که به ماه قدم خواهند گذاشت، به فضا بفرستد.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، ناسا قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ انسان را به ماه برگرداند، اما هنوز سوالات زیادی در مورد چگونگی انجام این کار وجود دارد. یک چالش این است که برقراری ارتباط بین زمین و ماه به تجهیزات سنگین و گران‌قیمت نیاز دارد.

 

اکنون یک شرکت جدید موسوم به شرکت ارتباطات فضایی "کام‌استار"(CommStar) می‌خواهد بار سنگین ساخت و مدیریت این تجهیزات را از دوش دولت و سرمایه گذارهای فضایی خصوصی بردارد.

 

این شرکت امروز اعلام کرد قصد دارد یک ماهواره رله(تقویتی) موسوم به "CommStar-۱" را به فضا پرتاب و در مدار مستقر کند که می‌تواند به عنوان زیرساخت ارتباطی برای مأموریت‌های فضایی قابل استفاده باشد.

 

این شرکت امیدوار است ماهواره "CommStar-۱" را تا سال ۲۰۲۳ راه‌اندازی کند. این ماهواره قادر به تقویت انتقال ارتباطات نوری و فرکانس رادیویی بین ماه و زمین است و در نهایت می‌تواند ارتباطات فراتر از ماه را تسهیل کند.

 

از نظر تئوری، دولت‌ها و سایر شرکت‌های فضایی خصوصی با استفاده از "CommStar-۱" قادر خواهند بود منابع بیشتری را به جنبه‌های دیگر ماموریت‌های خود معطوف کنند. به این ترتیب، شرکت "CommStar" در یاری رساندن به ناسا پا جای پای شرکت اسپیس‌ایکس(SpaceX) می‌گذارد که به تازگی دو فضانورد ناسا را ​​به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل کرد.

 

این شرکت در یک بیانیه مطبوعاتی نوشت: ماهواره "CommStar-۱" یک گام اساسی توسط بخش خصوصی در تسریع در انتقال دولت به خروج از ساخت و بهره‌برداری از زیرساخت‌های ارتباطی با تأمین مالی مردمی که مالیات می‌دهند و استفاده از ظرفیت شرکت‌های خصوصی است.

 

این شرکت در حال همکاری با شرکت "Thales Alenia Space" برای طراحی اولین ماهواره خود است و قصد دارد در نهایت شبکه‌ای از ماهواره‌های ارتباطی را به کار بگیرد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------